تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

متخصص بیماری های دهان فک و صورت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: مردم باید هوشیار باشند و از عواملی که زمینه ساز بروز سرطان دهان هستند همچون مصرف سیگار، قلیان و الکل اجتناب کنند.

به گزارش مهر حمیدرضا مظفری افزود:مردم باید هوشیار باشند و از عواملی که زمینه ساز بروز سرطان دهان هستند همچون مصرف سیگار، قلیان و الکل اجتناب کنند.

مظفری با تاکید بر پرهیز مردم از مصرف ادویه جات تند، استفاده بی رویه از ترشی و یا هر خوراکی دیگری که در دهان تولید حرارت می کند در خصوص قلیان، گفت: هر پک قلیان برابر10 تا 20 نخ سیگار به بدن آسیب می رساند، بنا براین به طور جدی از مردم می خواهم از استفاده از قلیان خودداری کنند.

رئیس دانشکده دندانپزشکی کرمانشاه تاکید کرد: ممکن است موارد پیش گفته در حال حاضر و به فوریت ایجاد سرطان نکنند اما ریسک ابتلای فرد را در آینده بسیار بالا می برند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از مردم خواست به صورت دوره ای حداقل یک سال یکبار به متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه کنند و نیز با مشاهده هرگونه لکه یا ضایعه سفید، قرمز و قهوه ای یا سیاه در حفره دهان به پزشک خود اطلاع دهند.

وی گفت: این نوع سرطان با تشکیل پلاک های سفید شبیه قارچ در دهان بروز می کند و پس از سال ها تبدیل به سرطان شده و سایر اندام ها و اعضای بدن را نیز درگیر می کند.

مظفری با اشاره به هزینه های سرسام آور بیماری سرطان دهان از مردم خواست با رعایت این موارد خود را در برابر سرطان دهان مصون کنند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.