نماینده ولی‎فقیه در استان و امام جمعه زنجان، نقش و حضور علما و حکمای بزرگوار در تمام عرصه های تاریخی را یادآور شد و گفت: عرضه امروز روحانیت باید به تناسب تقاضای جامعه بوده و بر زبان و شرایط موجود در جامعه امروز تسلط کامل داشته باشند.

به گزارش مهر، حجت‌الاسلام علی خاتمی ظهر سه شنبه در همایش بزرگ علما و مبلغین زنجان با اشاره به اینکه مسئولیت سنگین ارشاد و هدایت مردم از آغاز دوران غیبت تا به امروز، بر عهده علماء بزرگ شیعه بوده است افزود: تعابیر بسیار زیبا و بلندی از زبان ائمه معصوم(ع) در ارتباط با این نقش علماء و روحانیون در احادیث و روایات آمده است.
 
وی ادامه داد: با نگاهی به زندگانی فقها، علما و حکمای بزرگ و نامدار تاریخ شیعه، مشخص می‎شود که روحانیت، پاسدار حریم مکتب وحی و امامت بوده است.
 
حجت الاسلام خاتمی افزود: روحانیون با تحمل زندان، شکنجه و محرومیت‎های شدید بعد از غیبت صغری، وظیفه هدایت بشر را به عنوان تکلیف شرعی خود پذیرفته و در سخت‌ترین شرایط با حداقل امکانات، بیشترین اثرگذاری را داشته‎اند.
 
حجت الاسلام خاتمی افزود: با نگاهی به زندگانی فقها، علماء و حکمای بزرگ و نامدار تاریخ شیعه، مشخص می‎شود که از ابتدای ورود روحانیون به جامعه، روحانیت، پاسدار حریم مکتب وحی و امامت بوده است.
 
نماینده ولی فقیه در استان زنجان، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را نتیجه تحمل سختی‎ها و دشواری‌ها و روحانیون دانست و افزود: امام خمینی(ره)، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را نتیجه زحمات علما، مبلغان، خطباء و نویسندگان گذشته دانسته و ارج زحمات این قشر از جامعه را با برخوردی کریمانه، انقلاب 57 نامیدند.
 
حجت الاسلام خاتمی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران نیز علماء و روحانیون بدون هیچ‌گونه بهره‎مندی و استفاده مادی و ادعای پاداش، وظیفه سنگین هدایت مردم را برعهده گرفته و کمترین سهم را در مسئولیت‎های دولتی از آن خود کردند.
 
حجت الاسلام خاتمی با اشاره به نقش تبلیغی روحانیون در جنگ 8 ساله دفاع مقدس،افزود: با وجود این که روحانیون به عنوان مبلغ به جبهه‎ها می‎رفتند و نقش رزمنده را برعهده نداشتند، آمار شهدای روحانی نسبت به بسیاری از صنوف و اقشار از نظر کمی و کیفی بیشتر بود.
 
وی ضمن تأکید بر اینکه بی‌مهری‌ها و ترکش‎ها مختلف، نباید قشر روحانی جامعه را دل‌سرد کند، یادآور شد: روحانیون با بلندترین افتخار قرارگیری در صف سربازان امام زمان(عج)، با استفاده از تقوی و ابزار تبلیغی روز با جوانان، تعامل برقرار کنند.
 
حجت‎الاسلام خاتمی تأکید کرد: روحانیون باید بدون اهمیت به تفکر یا جریان سیاسی خاص، نقش پدر جامعه را ایفا کرده و فرزندان ضعیف خود را با دلسوزی بیشتری برای رسیدن به اوج همراهی کنند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.