تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting
 
رهبران جوامع اسلامی در مالزی خواهان اجرایی شدن قانون ارتداد در این کشور هستند.

به گزارش انتخاب به نقل از پرس تی وی، در پی بروز اتهام هایی در خصوص گرویدن مسلمانان از اسلام به مسیحیت، مقامات و رهبران دینی در مالزی خواهان اجرای قوانین ارتداد هستند.

این رهبران می گویند برخی از کلیساها مسلمانان را برای دریافت کمک هایی که کلیساها در اختیار آنان می گذارند، به ترک اسلام و گرویدن به مسیحیت ترغیب می کنند.

رهبران اسلامی می گویند تبلیغاتی که آنان به راه انداخته اند، ضمن ارعاب غیر مسلمانان، برخی از مسلمانان را نیز به گرویدن به مسیحیت تحریک می کنند.

اسلام دین رسمی مالزی است و بر اساس قانون فدرال این کشور، ترک این دین غیر قانونی است و بر اساس همین قانون، غیر مسلمانان نیز از تبلیغ دین خود منع می شوند.

ابراهیم علی از رهبران اسلامی در مالزی می گوید برخی از کلیساها تلاش می کنند تا مسلمانان را با برخی اقدامات از جمله کمک به فقیران یا کمک های دیگر، به ترک اسلام ترغیب کنند.

این موضوع، وقتی که برخی از رهبران مسلمان به یک کلیسا حمله ور شدند، مطرح شد. گفته می شد این کلیسا با استفاده از کمک های مالی، تلاش می کرد تا مسلمانان را به گرویدن به مسیحیت ترغیب کند. با این حال، نجیب تونرازا نخست وزیر این کشور تا کنون موضعی علیه این مساله نگرفته و در عوض، از مسلمانان و مسیحیان خواسته است تا آرامش خود را حفظ کنند. نجیب سال گذشته روابط دیپلماتیک خود را با واتیکان شروع کرد تا موضعش را در دنیای مسیحیت بهبود بخشد.

در عین حال، مخالفان دولت می گویند اجرایی شدن قانون ارتداد در مالزی می تواند آزادی دینی را در این کشور چند دینی به خطر اندازد ولی حال تنش هایی بین مسلمانان و مسیحیان درگرفته است.

کلیساها هر نوع تلاش برای تحریک مسلمانان برای گرویدن به مسیحیت را رد می کنند ولی گروه های مسلمان می گویند اسنادی دارند که نشان می دهند مسلمانانی به مسیحیت گرویده اند.
مالزی در سال هزار و نهصد و شصت و نه، شاهد شدیدترین درگیری ها میان طرفداران ادیان مختلف بود که به کشته و زخمی شدن صدها نفر انجامید. از آن زمان، دولت این کشور در خصوص مسائل فرقه ای سخت گیری زیادی انجام می دهد تا انسجام فرقه ای در این کشور به هم نریزد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.