نماینده تهران در مجلس اظهار داشت: آقای احمدی نژاد چگونه به خود اجازه می دهد که در اوان انتخابات با تغیرات پی در پی و التهاب آفرین باز هم مدعی باشد که دیگران اند که با اختلاف اندازی خلاف دستور مطاع رهبری عمل می کنند.

احمد توکلی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند برکناری وزیران در ماه های پایانی عمر دولت دهم گفت: این کار آقای احمدی نژاد که هر چه به پایان دوره نزدیک تر می شویم مصادیق بیشتری پیدا می کند، از لحاظ مدیریتی، سیاسی، اقتصادی ، فرهنگی با منافع ملی و زندگی مردم ناسازگار است.

وی با اشاره به عزل وزیر بهداشت در روزهای اخیر گفت : حدود شش ماه مانده به پایان دوره مسئولیت این دولت، عزل وزیر بهداشت و درمان بر اساس اصل یکصد و سی و ششم و نصب سرپرست بر مبنای اصل یکصدو سی و پنجم قانون اساسی صورت گرفته که اشعار می دارد " رئیس جمهور می تواند برای وزارتخانه هایی که وزیر ندارند، حداکثر برای مدت سه ماه سرپرست تعیین نماید" یعنی سرپرست جدید حداکثر تا 7 فروردین حق حضور دارد.

نماینده تهران در مجلس با طرح این سئوال که چه کسی برای مدت باقیمانده حاضر است وزارت دولتی را بپذیرد؟ ادامه داد : با روحیه این دولت ، نقض قانون پیش می آید، نتیجه این حادثه کشمکش تازه ای است بین قوا و بی ثباتی متعاقب آن که دودش به چشم مردم می رود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس همچنین خاطرنشان ساخت: گرچه آقای دکتر طریقت که سرپرستی را پذیرفته است، فردی دلسوز مردم و از معدود پزشکان صاحب نظر در امر بهداشت و درمان می دانم، ولی معتقدم در این مدت کوتاه، با فقدان بودجه کافی و شرایط متلاطم دارو و درمان که نحوه عزل وزیر نیز بر این تلاطم می افزاید، تحولی که ایجاد نمی کند، بلکه ممکن است اداره امور بهداشت و درمان نیز دچار اختلال بیشتر شود، آن وقت مردمی که همین حالا با مشکلات بسیار سخت برای تهیه دارو و خدمات درمانی روبرو هستند، باید خسارت بیشتری را تحمل کنند.

وی در بیان سومین مشکل ایجاد شده با تصمیم اخیر رئیس جمهور توضیح داد: روش تحقیر آمیز عزل بسیار مخرب است. گرچه در این روش زشت، خانم دکتر دستجردی با دفاع از حقوق مردم در اعمال مدیریت ارزی، عزت یافت، ولی این نتیجه چیزی از زشتی رفتار رئیس جمهور نمی کاهد.

توکلی افزود: روش این فرد چنان است که افراد را حتی به شکل غلو آمیز می ستاید، ولی وقتی از آنان ناخرسند شد، به طرز بسیار بدی آنان را کنار می گذارد.

وی یاد آور شد : در همین مورد ، همین چندی پیش بود که آقای احمدی نژاد در دفاع از خانم دکتر دستجردی، گفت که من نمره 20 به وی می دهم، حالا بدون ذکری از وی حکم سرپرستی می زند، آنهم بعد از آنکه وزیر به اقتضای مسئولیتش به مردم خبر داد که دولت برای اتومبیل میلیاردی پورشه ارز داده ولی برای دارو نداده و لااقل سیاسیون مطلع شده اند که رئیس جمهور فشار داشت که وزیر کسی از منصوبان خودش را بردارد و او صلاح ندیده است.

نماینده تهران ادامه داد : از این تعارض واضح تر اینکه معاون اول همین رئیس جمهور با آن الفاظ روشن از دوام مسئولیت دستجردی دفاع کرده است، آثار فرهنگی و سیاسی این نحوه مدیریت چیزی جز رواج بی اعتمادی بین مردم و دولت و بین نخبگان و دولت نیست.

وی بی رغبتی عناصر توانا و سالم در پذیرش مسئولیت خدمت به مردم و شوق بی لیاقت های متملق به کسب قدرت را یکی از نتایج تلخ این نوع رفتارها خواند و گفت : این نتیجه کلی آن نحوه رفتار است بدون آنکه مورد خاصی مد نظر باشد.

توکلی با بیان اینکه افزایش چالش سیاسی بین مجلسی که از این همه خود پسندی و تک روی ها به فغان آمده، با این حرکات التهاب آفرین، فضا را نا مطمئن تر می سازد، گفت : افزایش نااطمینانی و ریسک به فرار بیشتر سرمایه، آسیب بیشتر تولید و تأخیر طولانی تر سرمایه گذاری کشیده می شود، یعنی این گونه رفتارهای غیر عقلانی و غیر اخلاقی در مورد وزیر بهداشت و درمان در این وضعیت تقریباً بحرانی نه فقط دارو و درمان مردم را آسیب می زند، بلکه از طریق تأثیر منفی در اعتماد ها و تشدید التهابات سیاسی، به کل اقتصاد (به قدر خود) لطمه وارد می کند و بر رکود تورمی می افزاید. باز هم معیشت مردم به خصوص مستضعفان است که بیش از پیش فشرده می شود.

نماینده تهران در مجلس در پایان این سئوال را مطرح کرد که چگونه آقای احمدی نژاد به خود اجازه می دهد که در اوان انتخابات با تغیرات پی در پی و التهاب آفرین باز هم مدعی باشد که دیگران اند که با اختلاف اندازی خلاف دستور مطاع رهبری عمل می کنند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.