تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

سخنگوی وزارت نفت، امضای قرارداد جدید فروش نفت و میعانات گازی با سامسونگ کره‌جنوبی را نشانه تضعیف تحریم‌ غرب عنوان کرد و گفت: ایران نفت و میعانات گازی خود را بدون هیچ‌گونه تخفیف و یا قیمت ارزان به شرکت‌های خارجی می‌فروشد.

به گزارش مهر، از ابتدای سال 2013 میلادی تاکنون پس از تمدید قراردادهای جدید صادرات نفت ایران با چند پالایشگاه ژاپنی، توپراش بزرگترین پالایشگر نفتی ترکیه و پالایشگاه‌های چینی، شرکت سامسونگ – توتال کره جنوبی هم قرارداد جدیدی به‌منظور خرید نفت و میعانات گازی با ایران امضا کرد.

بر این اساس این شرکت مشترک نفتی سامسونگ که جنوبی و توتال فرانسه، به دلیل متحمل شدن ضرر و زیان در سال گذشته، خرید نفت از ایران را مجددا از سر گرفت که واردات نفت و میعانات گازی میدان کنگان ایران منجر به صرفه جوئی ماهانه 6.7 میلیون دلایر برای این شرکت نفتی خواهد شد.   این در حالی است که سامسونگ-توتال سال گذشته و پس از تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا علیه تهران، واردات نفت از ایران را متوقف کرد، ضمن آنکه توتال هم خرید نفت ایران را برای تبعیت از تحریم‌های اتحادیه اروپا متوقف کرد.   با این وجود جایگزین کردن نفت ایران به قمیت افزایش هزینه‌های شرکت سامسونگ-توتال و کاهش 90 درصدی سود این شرکت در سه ماهه دوم سال گذشته تمام شد از این این شرکت سراغ میعانات گازی استرالیا و روسیه رفت.   از سوی دیگر با توجه به آنکه میعانات گازی میدان کنگان ایران معمولا یک تا دو دلار در هر بشکه ارزان‌تر از رقبای خود شامل میعانات گازی استرالیا بوده از این رو این تفاوت قیمتی و کیفیت بالاتر میعانات گازی صادراتی ایران موجب شد که سامسونگ با وجود افزایش تحریم ها قرارداد جدیدی با ایران امضا کند.   ایران نفت ارزان نمی فروشد   علیرضا نیکزاد رهبر امروز در گفتگو با مهر با اشاره به تمدید قراردادهای جدیدی به منظور صادرات و فروش نفت با شرکت‌های مختلف آسیایی و اروپائی، گفت: در حال حاضر روند صادرات و تولید نفت خام ایران در شرایط بسیار مطلوبی قرار دارد.   سخنگوی وزارت نفت با اعلام اینکه در شرایط فعلی ایران مطمئن ترین منبع تامین انرژی و به نفت خام در جهان است، تصریح کرد: ایران برای صادرات نفت تحت تاثیر سیاست های برخی از کشورهای غربی قرار ندارد.   این مقام مسئول با تاکید بر اینکه با وجود افزایش فشار تحریم‌های خصمانه غرب اما روند صادرات و تولید نفت ایران افزایش یافته است، اظهار داشت: هم اکنون با اتخاذ تدابیر و راهکارهای جدید موفق به مدیریت مسیرها و بازارهای صادرات نفت خود شده ایم.   وی تمدید قرارداد فروش نفت و میعانات گازی به شرکت سامسونگ کره جنوبی را نمونه ای از شکسته شدن تحریم های نفتی غرب عنوان کرد و افزود: با وجود امضای قراردادهای جدید نفت، اما جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه نفت ارزان و یا با تخفیف به شرکت‌های مختلف جهان عرضه نمی کند.   سخنگوی وزارت نفت با بیان اینکه هم اکنون قیمت نفت خام و میعانات گاز صادراتی ایران مطابق با قیمت های جهانی محاسبه و تعیین خواهد شد، خاطرنشان کرد: بر این اساس هیچ گونه ارزان فروشی درباره فروش نفت به شرکت های خارجی صحت ندارد.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.