تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

اخبار,اخباربین الملل,گروه تروریستی داعش


 اخبار بین الملل - "بیوه سفید"؛ مهم ترین زن تحت تعقیب جهان

او در ژآنویه 2014 هم در حمله جنگنده های کنیا به پایگاه آموزشی گروه تندروی الشباب در سومالی، جان سالم به در برد. در این حمله هوایی 57 نفر از جنگجویان از جمله 6 نفر از مقامات ارشد الشباب کشته شدند.

یک زن انگلیسی مسؤولیت آموزش زنان انتحاری در داعش را برعهده دارد. او مهمترین زن تحت تعقیب جهان لقب گرفته است.

به گزارش عصرایران، روزنامه دیلی میل چاپ لندن نوشت: به تازگی مشخص شده "بیوه سفید" انگلیسی که در راس زنان تحت تعقیب جهان قرار دارد هم اکنون مشغول آموزش عملیات انتحاری به زنان در داعش است.

این روزنامه اضافه کرد: این زن 30 ساله "سامانثا لوثویت" نام دارد. او قبلا به زنان سومالی هم عملیات های مسلحانه آموزش می داد.

همسر این زن یعنی جرمین لیندسی (معروف به باسم عبدالله شهيد جمال) پیش از این به همراه سه افراط گرای اسلامی دیگر در انفجارهای 7 ژوئن 2005 قطارهای لندن مشارکت داشت. این انفجارها منجر به کشته شدن 26 نفر از جمله لیندسی شد.

خانم لوثویت پس از مرگ همسرش (لیندسی) با شهروند انگلیسی به نام حبیب صالح غنی ازدواج کرد. غنی نیز از جمله افراد مرتبط با گروه های تروریستی است.

این زن همچنین یکی از متهمان دخالت در حمله تروریستی به مرکز خرید در پایتخت کنیا در سپتامبر 2013 است. این حمله توسط گروه "الشباب" نزدیک به القاعده در سومالی انجام و منجر به 67 کشته شد.

از سه سال پیش تاکنون بریتانیا، آمریکا و کنیا در جستجوی این زن انگلیسی هستند.


این زن علاوه بر این به نیروهای داعش درباره چگونگی استفاده و بهره برداری از رسانه ها را آموزش می دهد.

این نگرانی وجود دارد که تولید فیلم های وحشتناک از فعالیت های داعش به ویژه فیلم سربریدن افراد نیز از جمله فعالیت های این زن باشد.


روزنامه انگلیسی دیلی میرور قبل از این گزارشی نوشته بود که این زن به هنگام استقرار در سومالی، توسط گروه انتحاری متشکل از 15 نفر از القاعده، تحت حفاظت و تامین امنیت قرار داشت.

این زن به هنگام استقرار در سومالی، در غار زندگی می کرد و از شتر برای جابجایی استفاده می کرد تا مانع از فاش شدن محل استقرار و حرکت خود شود.

او در ژانویه 2014 هم در حمله جنگنده های کنیا به پایگاه آموزشی گروه تندروی الشباب در سومالی، جان سالم به در برد. در این حمله هوایی 57 نفر از جنگجویان از جمله 6 نفر از مقامات ارشد الشباب کشته شدند.

هم اکنون کشورهای غربی نگران هستند بیوه انگلیسی برای انتقام قتل یکی از رهبران القاعده به نام ابوبکر شریف در ماه گذشته میلادی توسط گروه نظامی کنیا، عملیات های جدید تروریستی را برنامه ریزی کند. این گروه کنیایی در اسرائیل آموزش دیده بود.

 

 اخبار بین الملل  - عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.