معرفی برگزیدگان پنجمین جشنواره تجسمی هنر جوان

 

در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان برترین های این جشنواره معرفی شدند.

به گزارش مهر، مرتضی گودرزی دیباج مدیر مركز هنرهای تجسمی حوزه هنری در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره هنرهای تجسمی هنر جوان كه عصر دیروز ۳۰ دی در تالار سوره حوزه هنری برگزار شد، گفت: ارسال بیش از ۴ هزار اثر از بیش از هزار شركت كننده نشان دهنده حضور جدی این قشر در عرصه هنر است. جوانان آمده اند كه به جای وقت تلف كردن زمان جدی ای را در اختیار آنها قرار دهیم.

وی افزود: باهمه اینها باید به چند نكته دقت كنیم.اصولاً هنرمندان تجسمی خود را از مطالعه بی نیاز می بینند. ما روح جستجوگر را از خودمان گرفته ایم و فضای بصری جامعه برای پاسخگویی به مطالبات هنرمندان كافی نیست. از یافتن قالب های نوین و توجه به كار گروهی غفلت كرده ایم. نه تنها در شرق بلكه در غرب هم آنجا كه هنرمندان بدون غرض كنار هم آمده اند آثار خوبی تولید كردند.

گودرزی دیباج ابراز كرد: با این حجم فراوانی كه از فارغ التحصیلان هنر داریم اگر به این مسائل توجه نكنیم آنها دچار مشكل اقتصادی می شوند چون در نهایت كارهایی شبیه به یكدیگر بدون ارزش هنری تولید می شود كه مردم رغبتی برای خرید آنها ندارند. برای همین باید برای حوزه اقتصاد هنر بازاری ایجاد كنیم تا خود مردم اثر هنری را مطالبه كنند.

وی همچنین از برگزاری كارگاه های مستمر بعد از پایان این جشنواره تا آغاز جشنواره بعدی خبر داد.

مسعود شجاعی طباطبایی، دبیر جشنواره نیز در بخش دیگری از این مراسم ضمن ارائه آماری از میزان شركت كنندگان اظهار كرد: متاسفانه با وجود جشنواره ها و نمایشگاه های متعدد جوانان ما كمتر حمایت شدند. امیدواریم با شناسایی خلاقیت آنها زمینه برای حمایت از این قشر فراهم شود. حوزه هنری در تلاش است با تاسیس دبیرخانه دایم قدم در این راه نهد.

در ادامه برنامه با حضور محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، گودرزی دیباج، شجاعی، مسعود ناصری مدیر موسسه صبا، ایرج اسكندری، غلامعلی طاهری، طاهر شیخ الاسلامی، محمدحسین نیرومند، نادر قشقایی و احمد آقاقلی زاده برگزیدگان بخش های مختلف معرفی شدند.

در بخش آزاد رشته طراحی رسول حاجی باقران، محمدعلی تقی زاده و مرتضی خسروی به عنوان نفرات برتر و در بخش هویت لیندا آهنی، نوید محمدپور و سولماز فیاضی گل به عنوان نفرات اول تا سوم معرفی شدند.

در رشته نقاشی در بخش آزاد فاطمه دوكوهكی، حمید حمایتیان، زهرا ملااحمدی و در بخش هویت رسول اكبرپور، مرتضی خسروی و حدیثه میرزایی جوایز اول تاسوم را از آن خود كردند.

در رشته پوستر محمدعلی عدنانی، علی آقاحسین پور و رضا باباخانی نفرات برتر شناخته شدند.

در بخش آزاد رشته تصویرسازی مریم وكیلی، ملیكا سعیدار، محمد شریفی و در بخش هویت سعید محمدزاده نودهی و نجوا عرفانی به عنوان نفرات برتر شناخته شدند.

در رشته كاریكاتور ناصر مقدم كوهی، مهدی عزیزی، علی عسگری در بخش آزاد و هیبت احمدی، مجتبی حیدرپناه و جابر اسدی در بخش هویت به عنوان نفرات اول تا سوم جایزه گرفتند.

در رشته خوشنویسی هادی سیدخانی، صفر گالشی پور، سلیمان میری در بخش نستعلیق، میثم سلطانی، راضیه فولادی سپهر، بهادر پگاه در بخش شكسته نستعلیق موفق به دریافت جایزه شده و در رشته حجم صفا حسینی، مریم احمدی و نازنین صادقی به عنوان نفرات برتر معرفی شدند.... / گزارش : جام جم آنلاین 



رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.