تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

 

خواستگار هزار چهره دستگیر شد

 

 مرد خواستگار كه با معرفی خود به عنوان وكیل پس از فریب دختران جوان به بهانه ازدواج، از منازلشان سرقت می كرد، دستگیر شد. مرد خواستگار كه با معرفی خود به عنوان وكیل پس از فریب دختران جوان به بهانه ازدواج، از منازلشان سرقت می كرد، دستگیر شد.

به گزارش «جام جم»، نهم تیرماه زنی با حضور در كلانتری ۱۲۵ یوسف آباد تهران از مردی به اتهام كلاهبرداری شكایت كرد.

شاكی به پلیس گفت: هفته گذشته در یكی از مراجع قضایی با مردی آشنا شدم كه مدعی بود وكیل است و می تواند مشكل حقوقی ام را حل كند. من نیز با اعتماد به مرد وكیل، ۱۰ میلیون تومان به وی پرداخت كردم اما او بدون هیچ اقدامی متواری شد.

شاكی افزود: وقتی پس از جستجوی فراوان نتوانستم او را پیدا كنم، از كانون وكلا پرس و جو كردم و متوجه شدم او یك كلاهبردار است.

در پی این شكایت، تحقیقات ماموران آغاز شده بود كه زن دیگری هم به كلانتری مراجعه و از مردی به اتهام سرقت اموال خانه اش شكایت كرد.

خواستگار، سارق بود

در تحقیق از شاكی معلوم شد، مردی به عنوان خواستگار او را فریب داده و از خانه اش در شمال غرب تهران طلا، جواهر، ۳۰۰۰ دلار و چند تخته فرش ابریشم به ارزش ۸۰ میلیون تومان سرقت كرده و متواری شده است.

با اطلاعات به دست آمده از هر دو شاكی و چهره نگاری رایانه ای از متهمان، معلوم شد هر دو تصویر رایانه ای متعلق به یك نفر است.

بنابراین، با هماهنگی قضایی ۲ پرونده تشكیل و به پایگاه سوم آگاهی تهران ارسال شد.ماموران كه احتمال می دادند متهم فراری سابقه دار است، در بررسی آلبوم متهمان، هویت واقعی وی را شناسایی كردند.

متهم سابقه دار حرفه ای بود

در ادامه معلوم شد این متهم به نام مجید ۳۷ ساله از سال ۶۶ تا ۸۴ بارها به اتهام سرقت مقرون به آزار، جعل اسناد، كلاهبرداری و سرقت خودرو دستگیر شده است.

به این ترتیب ماموران با زیر نظر گرفتن پاتوق های متهم، هفته گذشته او را در خیابان شهید بهشتی تهران شناسایی و دستگیر كردند.

متهم در بازجویی به كلاهبرداری و سرقت از خانه های مردم اعتراف كرد.

اعتراف شیاد هزارچهره

مرد شیاد به پلیس گفت: پس از آزادی از زندان ابتدا با جعل عنوان مامور انتظامی، مردم را فریب می دادم و در قبال خرید خودروهای مدل بالا به آنها چك های بلامحل پرداخت و فرار می كردم.

متهم ادامه داد: همچنین زنان و مردانی را كه مشكل حقوقی داشتند، به دام می انداختم و با معرفی خود به عنوان وكیل، از آنها كلاهبرداری می كردم.

متهم درباره سرقت اموال خانه های زنان تهرانی هم گفت: پس از آشنایی با دختران جوان، از آنها خواستگاری می كردم، سپس با سرقت دسته كلید آنها، وارد منازلشان شده و اموال قیمتی را سرقت می كردم.

سرهنگ استقامتی، رئیس پایگاه سوم آگاهی تهران در این رابطه گفت: با توجه به افزایش شكایت ها از متهم به اتهام كلاهبرداری و سرقت، بازپرس شعبه چهارم دادسرای ناحیه ۶ تهران دستور قضایی مبنی بر چاپ تصویر این كلاهبردار را در روزنامه صادر كرد تا چنانچه مردم از وی شكایتی دارند، به دادسرای ناحیه ۶ یا پایگاه سوم آگاهی تهران مراجعه كنند.گزارش : جام جم آنلاینرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.