تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

اخبار ,اخباراقتصادی , قسط بندی قبوض گاز

 

اخبار اقتصادی - طرح جدید قسط بندی قبوض گاز مشترکان

براساس محاسباتی که انجام شده است، هم اکنون متوسط مصرف ماهانه یک مشترک کم مصرف گاز خانگی 350 تا 400 مترمکعب است که از این رو به ازای این میزان مصرف گاز باید 3500 تا 4000 تومان جدا از قیمت گاز هزینه عوارض پرداخت کند.

یک مقام مسئول در شرکت ملی گاز با تشریح افزایش بندهای مختلف بدهی در قبوض جدید گاز مشترکان خانگی، اعلام کرد: عوارض ماه‌های گذشته مشترکان به عنوان بدهی گذشته با تقسیط در قبوض مشترکان ثبت می‌شود.

پس از اولتیماتوم های مسئولان شرکت ملی گاز نسبت به پرداخت به موقع قبوض گاز مشترکان خانگی و تجاری و احتمال قطع گاز مشترکان بدحساب، دریافت هزینه عوارش فروش گاز به مشترکان قسط بندی شده است.

از ابتدای تیر ماه سالجاری تاکنون با اضافه شدن بندی به عنوان عوارض به قبوض گاز مشترکان، بار مالی هر یک از این صورتحساب‌های گاز مشترکان برای یک دوره حدود 35 تا 40 روزه به صورت جداگانه چهار تا بیش از 10 هزار تومان افزایش یافته است.

از این رو به ازای مصرف هر یک متر مکعب گاز طبیعی توسط مشترکان خانگی و تجاری 100 ریال به بار مالی این قبوض افزوده شده است که این موضوع افزایش بار مالی قبوض گاز پیش از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را به همراه داشته است.

براساس محاسباتی که انجام شده است، هم اکنون متوسط مصرف ماهانه یک مشترک کم مصرف گاز خانگی 350 تا 400 مترمکعب است که از این رو به ازای این میزان مصرف گاز باید 3500 تا 4000 تومان جدا از قیمت گاز هزینه عوارض پرداخت کند.

در این بین با صدور قبوض جدید گاز، مشترکان خانگی در قبوض خود بندهای متعدد بدهی و بدهی معوق را مشاهده می کنند که به دلیل عدم اطلاع رسانی درست توسط شرکت ملی گاز مشاهده این بندهای اضفی ابهاماتی را برای مشترکان به ویژه خانگی به همراه داشته است.

غلامرضا مشایخی درباره اضافه شدن این بندهای متفرقه بدهی در قبوض گاز مشترکان گفت: براساس قانون بودجه سالجاری وزارت نفت موظف شده افزون بر دریافت بهای گاز به ازای مصرف هرمترمکعب گاز طبیعی 100 ریال عوارض از مشترکان دریافت کند.

معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز با اعلام اینکه دریافت عوارض در قبوض گاز در قانون بودجه سال 92 مصوب و ابلاغ شده و تاخیر در اعمال آن به دلیل تاخیر در تصویب قانون بودجه انجام گرفته است، تصریح کرد: براساس این قانون این عوارض باید از اول فروردین امسال از مشترکان دریافت می‌شد که به دلیل تاخیر در ابلاغ بودجه اجرای آن نیز به تعویق افتاد.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه این عوارض شامل تمام مشترکان گاز است، بیان کرد: از این رو عوارض به عنوان بدهی گذشته با تقسیط در قبوض مشترکان ثبت می‌شود.

مشایخی خاطرنشان کرد: مشترکان شرکت ملی گاز پس از دریافت قبض این دوره گاز خود با عنوان جدید عوارض در قبوض خود روبرو هستند.

به گزارش مهر، از سال گذشته هزینه آبونمان هم بار دیگر به قبوض گاز اضافه شده است که براساس برآوردهای شرکت گاز، بین 2000 تا 3500 تومان دیگر هم به بار مالی صورتحساب گاز مشترکان اضافه خواهد شد. 

اخبار اقتصادی - مهر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.