اخبار,اخباراجتماعی,تغییر کاربری اراضی زراعی

 

 اخبار  اجتماعی - ویلاهای غیرمجاز گردنه حیران در جاده اردبیل- آستارا تخریب می‌شوند

معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری از تخریب ساخت وسازهای غیر مجاز در منطقه حیران واقع در جاده اردبیل - آستارا خبر داد.

خداکرم جلالی روزپنجشنبه گفت: ویلاهای ساخه شده در گردنه حیران در حوزه استحفاظی استان گیلان قرار دارند و ویلاهایی که ساخت آن‌ها سیر قانونی را طی نکرده و از کمیسیون ماده یک قانون حفظ کاربری اراضی زراعی مجوز نداشته باشد تخریب خواهند شد.

منطقه جنگلی و مرتعی حیران با چشم‌انداز بسیار زیبا در فاصله مابین اردبیل و آستارا واقع شده و یکی از مناطق گردش‌پذیر منطقه می‌باشد. در سال‌های اخیر رشد فزاینده ساخت‌وساز ویلا در این منطقه بکر طبیعی آن را در خطر نابودی قرار داده است.

او اضافه کرد: روند تخریب جنگل‌ها نسبت به گذشته سیر نزولی دارد اما باز هم با چالش‌هایی مانند قاچاق چوب و ساخت‌وساز غیر مجاز روبرو هستیم.

وی بیان کرد: طبق قانون، هرگونه ساخت وساز و تغییر کاربری دراراضی زراعی، باغی و منابع طبیعی ممنوع است.

جلالی اضافه کرد: به دلیل برخی ناهماهنگی‌ها در دستگاه‌های اجرایی عده‌ای از فرصت استفاده کرده و در جنگل‌ها و مراتع ساخت و ساز کرده‌اند.

وی اظهار کرد: با هماهنگی‌هایی که با وزرات کشور داشتیم وزیر کشور دستور داد صدور هرگونه مجوز ساخت در جنگل‌ها و مراتع توسط بخشداری‌ها و شهرداری‌ها ممنوع شود.

معاون وزیر جهادکشاورزی گفت: پیشگیری از تخریب سرزمین و بیابان‌زدایی جزو وظایف راهبردی این سازمان بوده و نقش مهمی در کاهش اثرات خشکسالی درکشور بر عهده آن می‌باشد.

جلالی اظهار کرد : اساس حرکت این سازمان در آینده با هدف مقابله با خشکسالی و افزایش سطح جنگل‌ها در کشور می‌باشد.

او بیان کرد: در برنامه ششم توسعه موضوع احیای جنگل‌های زاگرس در سطح ۶ میلیون هکتار، اجرای طرح‌های مرتعداری به میزان ۱۰ میلیون هکتار واجرای طرح جنگل کاری اقتصادی به میزان ۵ میلیون هکتار با مشارکت مردم و بخش خصوصی پیش‌بینی شده است.

وی همچنین اجرای طرح‌های مقابه با پدیده بیابانی شدن به میزان ۳ میلیون هکتار و اجرای عملیات آبخیزداری و آبخوانداری به میزان ۱۴ میلیون هکتار را از برنامه های این سازمان در سال های آینده ذکر کرد.

وی با اشاره به اهمیت ارتقای فرهنگ حفاظت از منابع طبیعی گفت: به ازای هر ۱۳ هزار هکتار جنگل یک نفر نیروی یگان ویژه برای حفاظت از جنگل و مراتع داریم که این کافی نیست اما نیروهای یگان حفاظت با همکاری همیاران طبیعت که یک تشکل مردمی است و دهیاران و اعضای شوراها از منابع ملی محافظت و مراقبت می‌کنند.


 اخبار اجتماعی - ایرنا
 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.