كارنامه متسو , دنيزلي , مسئولان پرسپوليس

 

مذاكرات مسئولان پرسپوليس براي تعيين سرمربي اين تيم در ليگ دوازدهم همچنان ادامه دارد. گفته مي‌شود برونو متسوي فرانسوي و گابريل كالدرون آرژانتيني به همراه دايي و دنيزلي 4 گزينه نهايي براي نشستن روي نيمكت سرخ هستند. كارنامه مربيگري دايي و دنيزلي تقريبا براي اكثر فوتبال‌دوستان آشناست. بنابراين بد نيست نگاهي به رزومه كاري و كارنامه مربيگري دو گزينه ديگر بياندازيم. نگاهي گذرا به كارنامه متسو و كالدرون كه هم ناآشناترند و هم احتمال انتخاب‌شان بسيار بالاتر از دنيزلي و دايي است.

 

گابريل كالدرون؛ از سوئيس تا بن‌ياس

 

كارنامه متسو , دنيزلي , مسئولان پرسپوليس

 

گابريل كالدرون 52 ساله متولد هفتم فوريه 1960 در آرژانتين است. دوران بازيگري او از سال 1976 آغاز شد، اينديپندنته و راسينگ كلوب آرژانتين و رئال بتيس اسپانيا معتبرترين باشگاه‌هايي بودند كه كالدرون در آن‌ها بازي كرد و دوران بازيگري‌اش سال 1994 در تيم لوزان سوئيس به پايان رسيد. او 23 بازي ملي براي آرژانتين انجام داده و يك گل هم براي اين تيم به ثمر رسانده است.

كالدرون مربيگري را از سال 1997 با تيم كائن آغاز كرد و سال 2003 هم در سوئيس مربي تيم لوزان بود. اما دوران كاري او در خاورميانه از سال 2004 آغاز شد كه به عنوان سرمربي تيم ملي عربستان برگزيده شد. او از سال 2004 تا 2005 سرمربي عربستان و از 2007 تا 2008 سرمربي تيم ملي عمان بود. پس از اين 4 سال، سرمربي آرژانتيني كار خود را به عنوان مربي باشگاهي در عربستان و امارات دنبال كرد.

كالدرون با حضور در الاتحاد از سال 2008 تا 2010 يك مقام قهرماني در ليگ برتر عربستان (2009) براي اين باشگاه كسب كرد. او فصل 11-2010 را هم در الهلال سپري كرد كه با قهرماني در ليگ عربستان و جام پادشاهي اين كشور بهترين دوران مربيگري خود در آسيا را سپري كرد. او به همراه الهلال در سال 2011 بدون حتي يك شكست به قهرماني عربستان رسيد.

سرمربي آرژانتيني بعد از جدايي از الهلال به تيم بني‌ياس امارات پيوست و با اين تيم به قهرماني جام حذفي و عنوان سومي در ليگ امارات دست يافت. بني‌ياس آخرين تيمي است كه كالدرون در آن مربيگري كرده است.

 

برونو متسو؛ عبدالكريم منشوري!

 

كارنامه متسو , دنيزلي , مسئولان پرسپوليس

 

برونو متسو، متولد 28 ژانويه 1954 در فرانسه است كه بعد از ورود به امارات نام خود را به برونو عبدالكريم متسو تغيير داد! او مربيگري را از سال 1992 در لوشامپيونه(ليگ باشگاه‌هاي فرانسه) آغاز كرده است.

فصل 93-92: با تيم «لیل» در دسته اول فرانسه  شانزدهم شد. تيم او در پايان فصل تنها یک امتیاز با منطقه سقوط فاصله داشت.

فصل 94-93: با تيم والنسین در دسته دوم فرانسه حضور داشت كه با این تیم به دسته سوم سقوط کرد!

1998- 1995: بعد از یك سال بیکاری 3 سال با تيم سدان همراه بود و موفقيت خاصي كسب نكرد. جالب اين که تیم بعد از رفتن متسو نایب‌قهرمان فرانسه شد.

1999-1998 : با تيم ولانس در ليگ فرانسه بین بیست تیم هجدهم شد.

سال  2000 : سرمربی تیم ملی  گينه بود و در راه صعود به جام ملتهای آفریقا ناكام ماند.

2000 تا 2002 : سرمربي تيم ملي سنگال بود و بزرگ‌ترين موفقيت‌هاي ملي را در دوران مربيگري‌اش كسب كرد. متسو با سنگال به نایب‌قهرماني آفریقا رسيد و با شكست فرانسه شگفتی‌ساز جام جهانی شد.

2002 تا 2004 : بعد از جام جهاني به خاورميانه آمد و شروعي موفقيت‌آميز در اين منطقه داشت. طي اين سال‌ها با تيم العين دو بار پياپي قهرمان امارات شد و با همين تيم به قهرماني آسيا رسيد.

06- 2005 : از امارات به قطر رفت و با الغرافه به مقام ششم لیگ قطر رسيد.

سال 2006 : به تيم الاتحاد پيوست اما فقط يك ماه در اين تيم بود. در اين يك ماه تیم را از رتبه پنجم به رتبه سوم رساند.

2006 تا 2008 : سرمربی تیم ملی امارات بود. با اين تيم يك بار به قهرماني جام خليج‌فارس رسيد  اما در نهايت از اين تيم اخراج شد.

2008 تا 2011 : سرمربی تيم ملي قطر بود و باز هم اخراج شد. در جام ملت‌های 2011 دوحه تیم ميزبان را از گروه خودش بالا آورد اما در مرحله حذفي طي يك بازي نزديك به ژاپن باخت و حذف شد.

12- 2011 : بعد از بركناري از تيم ملي قطر به باشگاه الغرافه پيوست كه باز هم در میانه‌های راه اخراج شد. حضور محمدرضا خلعتبري در الغرافه و اخراجش از اين تيم در همين دوران و توسط متسو اتفاق افتاد..../سایت گلرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.