وزیر خارجه انگلیس متهم شد:‌ مشارکت در فروش نرم افزار شنود و ردیابی موبایل به ایران

 

يك نماينده مجلس اعيان در بريتانيا خواستار توقف فروش نرم افزارهاي تلفن همراه از سوي يك شركت انگليسي به دولت ايران شد .

" ديويد آلتون " نماينده مجلس لردها خواستار توضيح دولت بريتانيا در زمينه فروش نرم افزارهاي پيشرفته تلفن همراه به   ايران شد و از دولت بريتانيا خواست تا جلوي فروش اين نرم افزارها را كه به گمان او از سوي حكومت ايران در مواجهه با مخالفان مورد استفاده است ،‌بگیرد.

وي در اين زمينه با اشاره به اينكه در سال جاري نيز شركت بريتانيايي " creativity software " نرم افزارهايي را به ايران فروخته متذكر شد كه فروش اين گونه نرم افزارها به ايران بايد متوقف شود.

آلتون مدعهی شد :‌"مخالفان در ايران اعلام كرده اند كه در طول دوران بازداشت و بازجويي شان از سوي نهادهاي امنيتي ايران متن كامل مكالمات و اس ام اس تلفن همراه آنها و نيز جابجايي هاي آنان كه به وسيله نرم افزارهاي پيشرفته شركت بريتانيايي در اختيار ايران قرار داده شده ، بارها از سوي بازجويان در مقابل آنها قرار داده شده است ."

همچنین بنا به گزارش هفته گذشته بلومبرگ در دو سال گذشته سه شركت اروپايي اریکسون (Ericsson) سوئدي ، Creativity Software بریتانیايي و AdaptiveMobile Security ایرلندي نرم افزارهاي جديد تلفن همراه  را به ايران فروخته اند كه به مقامات ايران اجازه مي دهد مخالفان و كنشگران اجتماعي و سياسي را به طور مداوم تحت نظر گرفته و جابجايي هاي آنان و نيز متن كامل مكالمات و پيغام هاي آنان را تحت نظر گرفته و در صورت لزوم جمع آوري و آرشيو كنند .  

بر اساس اين گزارش شركت سوئدي  اریکسون  و شركت بريتانيايي Creativity Software فناوری هايي را در اختيار ايران قرار داده اند كه تنها ويژگي آنها امنيتي بوده و به حكومت ايران اين امكان را مي دهد كه افراد را رديابي مكاني كرده و تمامي مكالمات و پيغام هاي آنها را ضبط كنند .   

اخيرا چند سناتور ارشد جمهوريخواه آمريكا نيز از دولت آمريكا خواسته اند تا شركت هاي اروپايي عرضه كننده فناوري هاي شنود و مراقبت به دولت ايران را تحت تحريم و مجازات قرار دهند .

همچنين ديويد آلتون از ارتباطات ويليام هيگ وزير امور خارجه بريتانيا پيش از انتصاب به سمت خود با يكي از گروه هاي سرمايه گذار شركت  بريتانيايي فروشنده نرم افزار تلفن همراه به ايران به نام " mmc ventures " خبر داده و خواستار روشن شدن ارتباط هيگ با موضوع فروش نرم افزارهاي تلفن همراه به ايران شده است.

وي مدعي شد بر اساس اسناد وزارت خارجه بريتانيا هيگ از  دو مدير اين گروه سرمايه گذار در شركت بريتانيايي "creativity software " پول دريافت كرده و آن را در اختيار يكي از اعضاي دفتر خود قرار داده است كه نطق هاي وي را تنظيم مي كند.

فرد مورد نظر فرزند " ريچارد دالتون " سفير سابق بريتانيا در ايران (2002 تا 2006) است .

آلتون در اين زمينه به روزنامه ديلي تلگراف گفت :‌" دولت بريتانيا مي بايست قابليت هاي اين نرم افزار فروخته شده به ايران را مي دانسته است و اگر ويليام هيگ وزير خارجه پشت موضوع فروش نرم افزار اين شركت بريتانيايي به ايران بوده ابهام  بزرگي ايجاد مي شود كه وي بايد به آن پاسخ دهد."

وزارت خارجه بريتانيا اعلام كرده كه فروش نرم افزار شركت بريتانيايي " creativity software " به ايران هيچ اشكال قانوني نداشته است و اين نرم افزار جزء موارد تحت تحريم نبوده است..../عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.