اخبار,اخبار بین الملل , گروه تروریستی داعش

 

 اخبار بین الملل  - انگلیسی عضو داعش که عملیات انتحاری انجام داد شناسایی شد

یکی دیگر از انگلیسی های عضو داعش که در عراق عملیات انتحاری انجام داد، شناسایی شد.

به گزارش شبکه تلویزیونی بی بی سی ، تندروهای گروه دولت اسلامی ادعا کردند یک انگلیسی عملیات انتحاری در شمال عراق انجام داده است.

 

شب جمعه کامیونی پر از مواد منفجره، کاروانی از نیروهای پلیس را در شهر بیجی هدف قرار داد که در نتیجه آن هشت افسر پلیس کشته شدند. داعش نام یکی از عاملان عملیات انتحاری را ابوسمیه البریطانی اعلام کرده است اما دستگاههای اطلاعاتی انگلیس بر این باورند نام واقعی این فرد کبیر احمد و از اهالی شهر داربی انگلیس است.

 

اگر کشته شدن او در این عملیات انتحاری تایید شود، او اولین انگلیسی است که در عراق عملیات انتحاری انجام می دهد. مجری شبکه اضافه کرد: ارتش عراق در روزهای اخیر درگیری نبردی سنگین با دولت اسلامی برای بازپس گیری شهر بیجی است که بزرگترین پالایشگاه عراق در آن قرار دارد. اما جمعه دولت اسلامی چندین عملیات انتحاری انجام داد که شماری از نیروهای عراقی از جمله یک فرمانده ارشد پلیس کشته شدند.

 

در فوریه دوهزار و دوازده ، کبیر احمد متهم شد مطالبی منتشر می کند که علیه همجنس بازان تنفر ایجاد می کند. بعد از آن او به سوریه رفت و از آنجا با برنامه پانورامای بی بی سی صحبت و تاکید کرد در آنجا همه برای خدا می جنگند.

 

وزارت خارجه انگلیس اعلام کرد سرگرم بررسی گزارشهاست و هنوز نتوانسته است به طور مستقل کشته شدن کبیر احمد را تایید کند. اگر این خبر واقعیت داشته باشد، نشان می دهد همچنان عده ای از انگلیس برای جنگ در کنار گروههای تندروی اسلامگرا از جمله دولت اسلامی به عراق و سوریه می روند.

 

البته این اولین بار نیست که یک انگلیس به عملیات انتحاری کشته می شود. فوریه گذشته عبدالوحید مجید از شهر کراولی انگلیس کامیونی پر از مواد منفجره را در حمله به زندان حلب در سوریه منفجر کرد.

 

بی بی سی همچنین افزود: رافائلو پانتوچی از موسسه تحقیقات دفاعی انگلیس گفت، ظاهر شدن یکی دیگر از بمبگذاران انگلیسی در عراق و سوریه نگران کننده است زیرا این واقعیت را بیش از پیش نشان می دهد کسانی که به عراق و سوریه می روند و خود را به کشتن می دهند واقعا به این هدف و ایدئولوژی باور دارند و متقاعد کردن آنها برای بازگشت از این مسیر بسیار دشوار خواهد بود.

 

گفته می شود دست کم پانصد انگلیسی به عراق و سوریه رفته اند و با توجه به شرکت برخی از آنها در عملیات انتحاری، این مسئله می تواند خطری جدی برای امنیت ملی انگلیس باشد.

اخبار بین الملل - واحدمرکزی خبر

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.