اخبار حوادث  - پیامک‌های عاشقانه برای ربودن فرزند ثروتمند قم/ آزار و اذیت در قلعه خرابه

سه پسر شرور که با همدستی یکدیگر اقدام به ریودن پسر یکی از ثروتمندان قم کرده بودند، با تلاش ماموران انتظامی دستگیر و روانه زندان شدند.

به گزارش  باشگاه خبرنگاران، چند روز گذشته پدری به کلانتری 34 مهدیه شهر قم مراجعه کرد و فقدان پسرش را گزارش داد، لذا سریعا ماموران دست به کار شده و با اطمینان از صحت گفته‌های این پدر به نام "محسن" فعالیت خود را جهت پیدا کردن فرزنش به نام "ابراهیم" آغاز کردند و کارآگاهان پلیس آگاهی را نیز در جریان این موضوع قرار دادند.

کارآگاهان پلیس آگاهی با توجه به وضعیت مالی که "محسن" داشت، احتمال وقوع آدمربایی را پر رنگ تر از سایر احتمالات می‌دانستند، به همین دلیل با تمام توان موضوع را مورد رسیدگی قرار دادند که در حین تحقیقات پلیسی، فردی ناشناس با شماره تلفن "ابراهیم" به پدرش تماس گرفت و در ازای آزادی فرزندش(ابراهیم) مبلغ یک میلیارد و 500 میلیون تومان درخواست کرد.

ماموران با ردیابی موقعیت تماس، کار‌های عملیاتی خود را طراحی و نحوه صحبت دوباره با آدمربایان را به "محسن" آموزش دادند، در همین حین متوجه شدند که آدمربایان "ابراهیم" را در یکی از خیابان‌های فرعی شهر قم رها کرده و از محل متواری شده اند.

پس از انتقال "ابراهیم" به پلیس آگاهی مشخص شد که حدود 2 هفته گذشته فردی با ارسال پیامک‌های عاشقانه و معرفی خود به نام "آرزو"،‌ "ابراهیم" را تحریک و با وی در مکان خلوتی اطراف شهرک پردیسان قرار ملاقات گذاشته است که "ابراهیم" پس از حضور در آن منطقه توسط 2 پسر چاقو به دست با تهدید ربوده می‌شود و به قلعه‌ای خرابه برده می‌شود.

یکی از آدم‌ربایان در قلعه خرابه، "ابراهیم" را مورد آزار و اذیت قرار می‌دهد و سپس او را به زیر زمین یک منزل برده و حبس می‌کنند. پس از مدتی مجدد "ابراهیم" را به منزل دیگری منتقل می‌کنند و در مخفیگاه سوم بین آدمربایان اختلاف به و جود می‌آید که منجر به آزادکردن ابراهیم در یکی از خیابان‌های فرعی شهر می‌شود.

کارآگاهان پلیس آگاهی قم، پس از چهره‌نگاری دقیق آدمربایان یکی از آنان را به نام "ناصر" که دارای 3 سابقه کیفری ایراد ضرب وجرح با چاقو بود را شناسایی و در یک عملیات پلیسی نامبرده را در مخفیگاهش دستگیر و به پایگاه انتظامی منتقل می‌کنند، "ناصر" که ابتدا منکر هرگونه جرمی بود،‌ پس از رویارویی با مدارک و مستندات پلیسی لب به اعتراف گشود و به ربودن "ابراهیم" و آزار و اذیت او در خرابه با همدستی دو تن دیگر از دوستانش اعتراف می‌کند .

در ادامه "ناصر" از معرفی همدستانش خودداری کرد و به ماموران گفت که یکدیگر را در قهوه‌خانه ملاقات می‌کردند، هیچگونه آدرسی از آنان ندارد و نمی‌داند حتی اسم واقعی آنان چیست، ولی ماموران پلیس آگاهی طی یک رشته کار اطلاعاتی موفق شدند، متهم دوم پرونده آدمربایی را نیز به هویت "احسان" بدون سوء پیشنیه کیفری شناسایی کنند و در یک اقدام ضربتی وی را در منزلش بازداشت نمایند.

همچنین از خانه "احسان" که از اقوام دور "ابراهیم" بود،‌ خط و گوشی همراهی که با آن "ابراهیم" را فریب داده بودند، کشف شد و متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به طراحی نقشه ربودن "ابراهیم" با همدستی دو تن دیگر که با آنان در قهوه خانه مواجه می‌شد، اعتراف کرد.

تنها یکی از متهمان متواری بود که کارآگاهان با اقدامات پلیسی متوجه شدند که آخرین آدمربا به نام "افشین" دارای دو سابقه کیفری حمل مواد مخدر، در یکی از کارخانه‌های سوسیس و کالباس و بسته بندی مرغ فعالیت می‌کند. لذا ماموران به محل فعالیت "افشین" رفتند و طی بررسی ها و تحقیقات میدانی موفق به ردیابی محل اختفای متهم شده و او را نیز در عملیاتی غافلگیرانه دستگیر کردند.

"افشین" در بازجویی‌های پلیسی گفت: "احسان" طراح نقشه آدمربایی بود و از وضعیت مالی پدر "ابراهیم" خبر داشت و مدعی بود که او پسر عمویش است و با یکدیگر اختلاف حساب دارند و  همگی آن‌ها می‌توانند با ربودن او به ثروت زیادی دست پیدا کنند و تا اخر عمر به خوشگذرانی بپردازند.

گفتنی است، هر سه متهم با قرار قانونی بازداشت موقت روانه زندان شدند تا پای میز محاکمه قرار بگیرند.

 

 اخبار حوادث  -باشگاه خبر نگارانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.