تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اين كه ما ابزارهاي كافي براي تامين امنيت و مقابله با تهديدها و توطئه‌ها را داريم، گفت: الان اروپا و آمريكا عاجزانه از ما در قضاياي عراق و لبنان درخواست كمك دارند.


به گزارش فارس محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام پيش از ظهر امروز شنبه در جمع خبرنگاران مباحث مورد بررسي در جلسه امروز مجمع را تشريح كرد.

بنابر اين گزارش رضايي بعد از تشريح مباحث جلسه امروز مجمع در پاسخ به اين سؤال كه شما در چند وقت اخير شرايط في‌مابين ايران و آمريكا را حساس و پيچيده توصيف كرده‌ايد و وقوع جنگ بين ايران و آمريكا در روزهاي پاياني امسال يا روزهاي آغازين سال آينده را محتمل دانسته‌ايد، با توجه به اين كه جورج بوش در روزهاي اخير دستور كشتن نيروهاي ايراني در عراق را صادر كرده است، ارزيابي شما از شرايط جديد چيست؟ گفت: ببينيد ايران توانايي بازدارندگي و حتي خنثي كردن تهديدها و توطئه‌هاي عليه خود را دارد.

وي افزود: ما اهرم‌هاي قوي براي مقابله با تهديدها و حتي در صورت عملي شدن تهديدها براي خنثي كردن توطئه‌ها داريم. الان اروپايي‌ها تقاضاي عاجزانه از ما دارند كه ايران براي حل بحران لبنان به آنها كمك كند. همچنين آمريكايي‌ها نيز بارها از ما تقاضا كرده‌اند در برقراري امنيت در عراق به آنها كمك كنيم اما مهم‌تر از همه اين است كه ما هوشياري خود را حفظ كنيم تا بتوانيم در مواقع لزوم به موقع از توانايي‌هاي خود استفاده كنيم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام اظهار داشت: بي‌خيالي باعث مي‌شود كه ما به موقع نتوانيم از اهرم‌هاي قدرت خود براي مقابله و خنثي‌سازي تهديدها و توطئه‌ها استفاده كنيم. البته نگراني هم باعث خواهد شد ما هوشياري خود را از دست بدهيم.

رضايي با بيان اين كه ما نبايد مردم را از حوزه تامين امنيت خارج كنيم، تصريح كرد: ايران اسلامي تا به حال كدام بحران خود را بدون حضور و كمك مردم رفع كرده است. مردم همواره در تمام كودتاها، بحران‌ها و در دوران جنگ تحميلي پاي جدي و ثابت تامين امنيت كشور بوده‌اند و حالا اگر مردم در جريان ريز مسايل نباشند ما نمي‌توانيم از توان آنها در رفع بحران‌ها و تامين امنيت استفاده كنيم.

وي اضافه كرد: دل مردم از دل دولتمردان ما بزرگ‌تر است و نبايد فكر كنيم كه نبايد مسايل را به مردم بگوييم. مهم اين است كه مسايل را به خوبي تجزيه و تحليل كنيم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه بيان داشت: آمريكايي‌ها قصد جدي براي برخورد با ما دارند و اين كار را از فاز تحريم اقتصادي و سياسي شروع كرده‌اند و اگر هوشيار نباشيم، موفق مي‌شوند مراحل ديگر آن را به اجرا در بياورند و توطئه‌هاي خود عليه ايران را عملي كنند.

رضايي با اشاره به اين كه آمريكايي‌ها در ارديبهشت امسال تصميم قطعي براي فرستادن پرونده هسته‌اي ايران به شوراي امنيت داشتند،تا به دنبال آن برخوردهايي را در خرداد ماه با ما داشته باشند، خاطرنشان ساخت: عملكرد خوب تيم مذاكره كننده هسته‌اي باعث شد پرونده ايران به جاي ورود به شوراي امنيت در مسير كاري گروه 1 + 5 افتاده و اين گروه بسته پيشنهادي براي ما ارسال كند تا مسير مذاكره بر مسيرهاي ديگر غلبه يابد.

وي در پاسخ به اين سؤال كه بعد از طرح مباحثي از سوي مجمع تشخيص مصلحت نظام مبني بر عدم اجراي صحيح سياست‌هاي اصل 44 از سوي دولت، سخنگوي دولت در واكنش به اين مسايل گفت كه ما گزارش اجراي اصل 44 را به مقام معظم رهبري ارائه مي‌كنيم، واكنش شما از سوي مجمع به اين سخنان چيست؟ و آيا به نظر نمي‌رسد كه شما مي‌خواهيد سياست‌هاي خود را از طريق نظارت بر اجراي اين اصل به اجرا در بياوريد؟ يادآور شد: ما گزارش همايش اصل 44 را آماده كرده و براي مقام معظم رهبري ارسال كرده‌ايم و ايشان گفته‌اند كه با دقت نحوه و مراحل اجراي اصل 44 را دنبال مي‌كنند و به سران سه قوه گفته‌اند كه شخصا پيگير اجرا اين قانون است و خيلي اين قانون برايشان اهميت دارد. ما هم مستمرا گزارشات خود را از نحوه اجراي سياست‌هاي اين اصل به خدمت مقام معظم رهبري مي‌فرستيم.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به اين سوال كه آيا مجمع تشخيص مصلحت نظام بناي ورود به پرونده هسته‌اي را ندارد؟ تاكيد كرد: بحث پرونده هسته‌اي هيچ ربطي به مجمع تشخيص ندارد و صرفاً مربوط به شوراي‌عالي امنيت ملي است كه دبيرخانه آن نيز كميته‌هاي لازم براي پيگيري موضوع را تشكيل داده و گزارشات لازم را نيز تهيه و منتشر مي‌كند.

رضايي همچنين در پاسخ به اين سؤال كه شايعه بازگشت شما به سپاه چقدر صحت دارد؟ گفت: اين فقط يك شايعه است و من در يك مراسمي كه براي شهيد كاظمي برگزار شده بود، وقتي خاطره مي‌گفتم گفتم كه بعد از شهادت وي من گفتم شايد بهتر باشد به سپاه برگردم.

وي در واكنش به اين سؤال كه نظر شما درباره طرح تجميع انتخابات چيست؟ اظهار داشت: اين بحث هنوز در مجمع مطرح نشده اما اگر اين بحث به اختلاف بين شوراي نگهبان و مجلس منجر شود و به مجمع بيايد، مورد بررسي ما قرار مي‌گيرد.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.