عصر ایران ـ در پی سقوط پنجاهمین هلی کوپتر ارتش آمریکا در عراق و مرگ هفت سرنشین آن دعوای آمریکا و القاعده درباره نحوه سقوط این هلی کوپتر آغاز شد.

به گزارش عصر ایران (asriran.com)، شبکه خبری "بی. بی. سی" اعلام کرد: بعد از ظهر روز چهارشنبه، یک هلی کوپتر مدل CH46 ارتش آمریکا به نحو مشکوکی سقوط کرد و تمامی سرنشینان بدون آنکه فرصت خروج داشته باشند، در آتش سوختند.

ژنرال دیوید هووارد فرمانده تیپ هوایی آمریکا در بغداد در مصاحبه با این شبکه گفت: هلی کوپتر مذکور دچار نقض فنی بود و سقوط آن هیچ ربطی به حمله موشکی شورشیان عراق نداشت.

وی افزود: مشکل اصلی ظاهراً در موتورهای گرداننده ملخ هلی کوپتر بوده و بعد از بررسی کامل، علت این سقوط رسماً اعلام خواهد شد.

در مقابل، سخنگوی گروه القاعده در عراق با ارسال فیلم سقوط هلی کوپتر به شبکه بی. بی. سی مدعی حمله نظامیان به آن شد و گفت: می دانستیم که مقامات آمریکایی حمله موشکی به هلی کوپتر را کتمان خواهند کرد و به همین دلیل از عملیات خود فیلم برداری کردیم و آن را برای شما ارسال می کنیم.

سخنگوی القاعده که نامی از او به میان نیامده است، افزود: موشک ما به حدی دقیق عمل کرد که سرنشینان هلی کوپتر فرصت بیرون پریدن از آن را پیدا نکردند و هفت سرنشین آن در آتش حماقت مقامات آمریکایی و انگلیسی سوختند.

وی تهدید کرد: در روزهای آینده تعداد بیشتری از این هلی کوپترها را سرنگون خواهیم کرد تا قابلیت نظامی القاعده عراق نیز مورد تحسین مسلمانان دنیا واقع شود.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.