تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

روزهاي پاياني سال يكي پس از ديگري گذشته و عيد نوروز كم‌كم فرار مي‌رسد؛ يك ماه پيش، آزمايش تغيير ساعت كار بانك‌ها براي كاهش حجم ترافيك به پايان رسيد و آزمايش‌شدگان پس از چهار ماه اجازه يافتند طبق روال گذشته ساعت 7 و 30 دقيقه در محل كار خود حضور پيدا كنند. اما اين خبر خوش براي آنها با روزهاي طاقت‌فرساي پايان سال همزمان شد و آنها بايد بيشتر از ديگر روزهاي سال در شعب حضور داشته باشند؛ چراكه در اين روزها بيشترين مراجعات به بانك‌ها انجام مي‌شود. 
   
در روزهاي پاياني امسال برخلاف سه سال گذشته، مردم علاوه بر اينكه پشت باجه‌هاي شعب به انتظار دريافت وجه نقد براي ذخيره‌ي احتياطي خود در تعطيلات هستند، ‌انتظار دريافت اسكناس پنج‌هزار توماني را نيز مي‌كشند. اين در حالي است كه تا پايان امسال حجم اسكناس‌هاي منتشره پنج‌هزار توماني به ميزاني خواهد رسيد كه براي هر 10 نفر يك اسكناس توزيع مي‌شود.
   
"بانكداري الكترونيكي" برنامه‌اي است كه طي چند سال گذشته در كشور اجرا مي‌شود، اما اجراي آن تا حدودي با نقيصه‌هايي همراه بوده است؛ چراكه طي اين مدت مردم به‌جاي استفاده از پايانه‌هاي فروش، از دستگاه‌هاي خودپرداز مبالغي را برداشت كرده و براي مصارف روزانه خود استفاده مي‌كردند؛ اما از مردادماه امسال تمهيداتي از سوي سيستم بانكي در نظر گرفته شد تا اين رويه برعكس شود و مردم هر چه بيشتر از گذشته به‌سوي استفاده از پايانه‌هاي فروش رفته و از دستگاه‌هاي خودپرداز فقط براي برداشت‌هاي خرد خود استفاده كنند. البته كوتاهي ازسوي بانك‌ها نيز بي‌تاثير نبوده ‌است؛ چراكه آنها خود در فرهنگ‌سازي انجام شده اينگونه به مردم تلقين كرده‌اند كه دستگاه‌هاي خودپرداز محلي است همچون باجه‌هاي بانك‌ها و فقط بايد از آنها پول برداشت شود.
   
البته در اين روزهاي پاياني سال استفاده از پايانه‌هاي فروش تا حدودي افزايش يافته و مردم خريدهاي نوروزي خود را با استفاده از اين دستگاه‌ها انجام دادند. صف‌هاي بسيار طولاني پشت خودپردازها نيز حاكي از آن بود كه مشترياني هستند كه هنوز استفاده از پايانه فروش را متداول نمي‌دانند.
   
استفاده از اين دستگاه‌ها در اين روزها گلايه بسياري از مشتريان را به گوش مي رساند؛ به‌طوري كه فردي عنوان مي‌كرد: «در ميان اسكناس‌هاي هزار توماني يك اسكناس 500 توماني وجود داشته است.» فردي ديگر اذعان داشت كه «در پايان عمليات، هنگام دريافت فيش، باقي‌مانده وجه كمتر از ميزان واقعي درج شده بود.» ديگري مي‌گفت كه «براي برداشت مبلغ از دستگاه كارمزدي از موجودي حساب برخلاف معمول كسر شده بود.» .
   
اما مهمترين مشكل مردم در اين روزهاي قبل از نوروز اينگونه تجلي يافته است كه خودپردازهاي بانك‌هاي تهران و شهرستان‌ها از ارايه‌ي خدمات به مراجعان بازمانده‌اند و مردم مجبور شدند براي دريافت پول از يكي از چندين خودپرداز، به نقاط مختلف شهر سرك بكشند و در صف‌هاي طولاني بايستند. البته از محاسن دولت الكترونيكي، تسريع در امور مبادلاتي و كاهش مسافرتهاي درون‌شهري عنوان مي‌شود! اين گلايه‌ها در حالي ادامه مي‌يابند كه بانك‌هاي مختلف، طي اطلاعيه‌هايي مدام وعده مي‌دهند كه در ايام تعطيلات نوروزي مشكلي براي مشتريان از نظر برداشت از طريق خودپردازها ايجاد نخواهد شد. سالي كه نكوست، از بهارش پيداست! اما اين معضل در روز جمعه ابعاد جالب‌تري يافت؛ برخي از بانك‌ها كه شعب خود را در روز 25 اسفند از ساعت 9 تا 17 پذيراي مشتريان كرده‌اند، از قراردادن پول در خودپردازها سر باز زدند.
   
يكي از مسوولان يكي از اين شعب - شعبه‌ي پل تهران‌نو در شرق تهران - علت اين امر را نبود موجودي در شعبه عنوان كرد. وي در برابر اعتراض مشتريان مختلف اظهار داشت: «ديروز اعلام كرديم كه به موجودي نياز داريم؛ اما تاكنون خبري نشده است. وقتي بر پرداخت بي‌رويه‌ي دستمزدها از طريق عابربانك اصرار مي‌شود، خب اين‌گونه مشكلات هم پيش مي‌آيد؛ اما تا وقتي پول نرسد، نمي‌توانيم پاسخگو باشيم. بعد از ظهر سر بزنيد؛ شايد پول رسيده باشد!»
   
پس در ايام تعطيلات، شعبي كه كشيك هستند احتمالا از نظر پول‌گذاري در خودپردازها مشكلي نخواهند داشت؛ البته اگر در داخل شعبه با كمبود وجه نقد مواجه نباشند! طبق اعلام، در اين حالت نيز مجددا گروه‌هاي پول‌رساني بايد در محل حاضر شوند و به پركردن مخازن دستگاه‌ها اقدام كنند.
   
اما آيا با تمركز بر خدمت‌رساني در ايام تعطيلات نوروزي، ارايه‌ي خدمات به مردم در روزهاي پيش از اين تعطيلات، فراموش شده است؟

منبع: خانواده سبز

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.