تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting


نايب رييس موقت فدراسيون دوچرخه‌سواري گفت: دوچرخه‌سواران تيم ملي و باشگاهي ايران مشخص هستند و اين افرادي كه به تور ايرلند رفته‌اند شايد در دوران كودكي دوچرخه‌سواري مي‌كردند، آنها دوچرخه‌سواران ملي نيستند.

ورزش حرفه‌اي و ورزشكاران مدال آور، راه ميان‌بر و كوتاه‌تري شده، براي برخي سودجويان كه بتوانند هر چه راحت‌تر و سريع‌تر پناهندگي كشوري را كسب كنند.

به گزارش ایسنا، گرفتن پناهندگي پديده‌اي است كه در دهه‌هاي اخير با سخت‌گيري بيشتري با آن روبرو مي‌شد. اين در حالي است كه برخي بدون آن كه از طريق قانوني و سير مراحل اداري وارد عمل شوند مي‌خواهند رده صد ساله را يك شبه بروند. يكي از اين موارد اعزام تيمي از ايران به اسم شركت در تور دوچرخه‌سواري MFB ايرلند است كه در واقع اصلا دوچرخه‌سوار نبودند و به قصد ورزش به اين كشور نرفته بودند، بلكه هدف آنها گرفتن پناهندگي بوده است.

اين جريانات به نفع ورزش كشور نيست كه تيم‌هايي از ايران به بهانه‌ي شركت در مسابقات ورزش برون مرزي از كشور خارج شده و در آنجا تقاضاي پناهندگي كنند كه قطعا وجهه‌ي ايران را مخدوش خواهد كرد. با در نظر گرفتن اتفاقات رخ داده، جاي آن دارد كه مسوولان و متوليان ورزش كشور نگاه جدي‌تر و سخت‌گيرانه‌تري نسبت به چنين جرياناتي داشته باشند تا ديگر شاهد تكرار اين موارد نباشيم.

اين جريانات زماني قبيح‌تر است كه بدانيم در ادوار گذشته هميشه شاهد بوديم برخي كشورها به دلايل مختلف از دادن ويزا و رواديد به كاروان‌هاي ورزشي ايران سرباز مي‌زدند. اگر اتفاقات جديد را هم به موارد قبلي اضافه كنيم شايد در آينده گرفتن ويزا براي كاروان‌هاي ورزشي ايران مشكل‌تر از گذشته شود.

در رابطه با تقاضاي پناهندگي پنج ايراني به اصلاح دوچرخه سوار از ايرلند همين بس كه بدانيم روزنامه‌ي ايرلندي گفته «دوچرخه‌سواران ايراني، دوچرخه‌هاي خود را رها كرده و فرار كردند.»

اين در حالي است كه نايب رييس موقت فدراسيون دوچرخه‌سواري تاكيد كرد كه از سوي فدراسيون تيمي از ايران به مسابقات ايرلند اعزام نشده است.

علي انصاري ، در مورد ناپديد شدن شش دوچرخه سوار در دوبلين اظهار كرد: هيچ تيمي از سوي فدراسيون دوچرخه‌سواري ايران به خارج اعزام نشده است و هم اكنون تمام اهالي دوچرخه‌سواري در داخل كشور هستند.

وي افزود: فدراسيون هيچ كسي را اعزام نكرده و سفر آنها هم هيچ ارتباطي به ما ندارد. در مورد اعزام اين تيم هماهنگي با فدراسيون انجام نشده است و اعزام آنها توسط فدراسيون را تكذيب مي‌كنم.

نايب رييس موقت فدراسيون دوچرخه‌سواري گفت: دوچرخه‌سواران تيم ملي و باشگاهي ايران مشخص هستند و اين افرادي كه به تور ايرلند رفته‌اند شايد در دوران كودكي دوچرخه‌سواري مي‌كردند، آنها دوچرخه‌سواران ملي نيستند.

مدير كل حراست سازمان تربيت‌بدني اعزام هر نماينده‌ي دوچرخه‌سواري ايران به ايرلند را رد كرد و گفت: احتمالا اين افراد با جعل مدارك از كشور خارج شده‌اند.

فراهاني ، اظهار كرد: سازمان تربيت‌بدني هيچ اعزام دوچرخه‌سواري را به ايرلند در دستور كار نداشته و شوراي برون مرزي اين سازمان هم چنين سفري را تاييد نكرده بود. احتمالا اين افراد با جعل اسناد و مدارك خروج از كشور، ايران را ترك كرده‌اند.

وي افزود: فدراسيون دوچرخه‌سواي هم اعزام اين افراد را رد كرد و گفته كه هيچ هماهنگي با آنها نشده است.

مدير كل حراست سازمان تربيت‌بدني با تاكيد بر اين كه اين موضوع از طريق وزارت امور خارجه و نيروي انتظامي در حال پي‌گيري و بررسي است، خاطرنشان كرد: به طور دقيق در حال پي‌گيري هستيم كه بدانيم اين افراد چگونه از ايران خارج شدند.

فراهاني يادآور شد: طبق اطلاعات من، اين افراد تقاضاي پناهندگي كرده‌اند.


 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.