تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting


گروهی از دانشمندان سوئدی موفق به ساخت کاغذی شدند که از توانایی پاسخگویی به لمس کاربر و باز تولید قطعات موسیقی برخوردار است.

به گزارش مهر، محققان دانشگاه "ساندزوال" سوئد این کاغذ را "کاغذ 4" (Paper Four) نام گذاشته اند. این اسم به دلیل اینکه این ابزار نسل چهارم کاغذ است، انتخاب شده است. نسل اول کاغذها برای نوشتن، نسل دوم برای بسته بندی و نسل سوم برای مصارف بهداشتی مورد استفاده قرار می گرفت.

مایکل گالیکسون سرپرست این تیم تحقیقاتی در خصوص عملکرد و کاربردهای این کاغذ توضیح داد : "این ابزار همانند تمام وسایل صفحه لمسی انفورماتیکی عمل می کند. این کاغذ که می تواند به عنوان یک تخته سیاه استفاده شود، تقریبا از مواد کاغذی ساخته شده است و روی آن ریزمدارات الکتریکی از جنس نقره بکار رفته است."

بنابراین گزارش، این تخته سیاه از یک لایه سه سانتی متری مقوای خارج از مصرف ساخته شده است و روی آن حسگرهای لمسی بکار گرفته شده که نسبت به لمس انگشت عکس العمل نشان می دهد.

بر اساس گزارش گالیله، این کاغذ می تواند همانند یک ابزار ساده الکترونیکی نیز قطعات موسیقی را بازتولید کند. در این عملکرد لرزنده های الکترومغناطیسی زیر جریان برق به لرزش در می آیند و و هنگامی که کاربر سطح تخته سیاه را لمس می کند، موسیقی ساخته شده و کاربر می تواند آن را بشنود.

علاوه بر این تخته سیاه می تواند نسبت به قطعات موسیقی که از طریق "سی دی" می شنود، عکس العمل نشان دهد و حتی می تواند به گفتگوی افراد نیز گوش داده و به آنها پاسخ گوید.

به اعتقاد سازندگان این ابزار، این فناوری می تواند علاوه بر استفاده به عنوان تخته سیاه در صنایع بسته بندی نیز بکار رود و در حقیقت یک بسته سخنگو باشد.

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.