تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting
175608-208753.jpg

عصرایران - در پاسخ به زیاده گویی های برخی کشورهای عربی در تحریف نام تاریخی جلیج فارس ، یک سایت ایرانی با نام "سایت جایزه خلیج ع رب!" افتتاح شد.

هدف این سایت دادن جایزه به فرد یا افرادی است که بتوانند خلیج ع ر ب را در نقشه جهان پیدا کنند.

البته گردانندگان این سایت برای این که تقلبی در این باره صورت نگیرد نوشته اند:"البته یادتان باشد، ما نام تمام خلیج های کشف شده دنیا را بلدیم و جای آن را نیز خوب می دانیم؛ پس، به طمع جایزه گرفتن، این فکر به ذهن تان نرسد که خلیج مکزیک یا خلیج بنگلادش یا خلیج فارس یا یک خلیج بی صاحب مانده در اقصی نقاط دنیا را به جای "خلیج عرب ها" به ما معرفی کنید یا بیل و کلنگ بردارید و جایی در کناره یک دریا را بکنید و بگویید این هم پيشرفتگي دريا در خشکي عرب ها که همان خلیج ع رب است! و بخواهید جایزه بگیرید! خیر! ما خودمان قورباغه را رنگ می کنیم و به جای قناری می فروشیم!"

جايزه خليج ع رب

واژه "خلیـج عــرب" را در سال های اخیر زیاد شنیده ایم و می دانیم که «کشورهای عرب زیر خلیج فارس» به آن تعلق خاطر بسیاری دارند! مثلاً سردمداران کشورهای عرب پایین خلیج فارس، در نشست های خود در اتحادیه عرب واژه «خلیــــج العـــــربی» را به کار می برند؛ مسابقات فوتبالی با نام "کأس الخلیـج الـــعـربی" برپا می کنند در برخی محصولات خود از این نام استفاده می کنند و و و!
اما ما که سال ها درس جغرافیا خوانده ایم و به خیال خام خودمان، همه کشورها، کوه ها و دریاها و خلیج های دنیا را به خوبی می شناسیم، هر چه به ذهن خود فشار آورده ایم که این خلیج را در چه کتابی خوانده ایم، چه سالی بود، به یادمان نیامد که نیامد!

خلیج زیاد داریم؛ خلیج فارس که خلیج خود ما ایرانیان است! خلیج مکزیک، خلیج بنگلادش، خلیج عدن، خلیج ...، خلیج؛ اما خلیـــج  ع رب؟! ما که نشنیده ایم!

شاید سواد ما نم کشیده یا به ما نگفته اند! برای این که مطمئن شویم این خلیج ع رب که می گویند، کجاست! صفحات طولانی تاریخ را دوبار و سه بار و صد بار ورق زدیم و هر چه کتاب و نقشه جغرافیایی داشتیم را زیر و رو کرده ایم؛ اما هر چه گشتیم، هیچ نیافته ایم!!

این قدر می دانستیم که خلیج به "پيشرفتگي دريا در خشکي می گویند" و باید وسعت معینی داشته باشند؛ اما گفتیم شاید اغراق کرده باشند و خلیج نبوده؛ اما از بس برای مردمان شبه جزیره زیر خلیج فارس اهمیت داشته، نام خلیج بر آن گذاشته اند! با این فرض، یک بار دیگر کل کره زمین را زیر و رو کردیم؛ اما دریغ از آبگیری، سدی، برکه ای به نام عرب!!!

مطمئن شدیم که چیزی به نام خلیج ع رب در دنیای واقعیت وجود ندارد؛ اما نه! مگر می شود که این همه دولتمرد عاقل و بالغ عرب، برای چیزی که در دنیا نیست، اتحادیه تشکیل دهند و جام بگذارند و بیانیه بدهند و ...
حتماً ما اشتباه کرده ایم. جایی به نام خلیج عرب هست؛ اما ما از آن بی اطلاعیم! بنابراین، قاطعانه و مشتاقانه اعلام می کنیم که:

"به هر کس، ایرانی یا خارجی! عرب یا عجم! اروپایی یا آفریقایی! چینی یا هندی! آمریکایی یا استرالیایی! مکزیکی یا برزیلی! و هر ملت و ملیتی و جنس و جنسیتی، جایی که این خلیج عرب ها در آن واقع شده است را کشف کند، هزار دلار جایزه می دهیم!"

آری! آن قدر شیفته دیدن این خلیج ، که عرب ها هی از آن دم می زنند هستیم که حاضریم به کاشف آن هزار دلار جایزه بدهیم!

البته یادتان باشد، ما نام تمام خلیج های کشف شده دنیا را بلدیم و جای آن را نیز خوب می دانیم؛ پس، به طمع جایزه گرفتن، این فکر به ذهن تان نرسد که خلیج مکزیک یا خلیج بنگلادش یا خلیج فارس یا یک خلیج بی صاحب مانده در اقصی نقاط دنیا را به جای "خلیج عرب ها" به ما معرفی کنید یا بیل و کلنگ بردارید و جایی در کناره یک دریا را بکنید و بگویید این هم پيشرفتگي دريا در خشکي عرب ها که همان خلیج ع رب است! و بخواهید جایزه بگیرید! خیر! ما خودمان قورباغه را رنگ می کنیم و به جای قناری می فروشیم!

پس، خلیج ع رب را "کشف" کنید و هزار دلار! بله! 1000 دلار جایزه بگیرید!

برای گرفتن جایزه به این سایت بروید.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.