امروز سه‌شنبه سي‌ام آذر ماه و آخرين روز از فصل پاييز است، در حالي كه هنوز نرخ بيكاري تابستان اعلام نشده است!

به گزارش ايسنا در حالي كه در دو سال گذشته حداكثر تاخير در اعلام نرخ بيكاري فصلي 30 روز بوده است، در دو دوره اخير اين عدد به 56 روز رسيده و اين در حالي است كه نرخ بيكاري فصل تابستان سال جاري با وجود اتمام فصل پاييز،‌ هنوز اعلام نشده است.

اگرچه نرخ بيكاري محاسبه شده توسط مركز آمار ايران چند روز بعد از قطعي شدن به رسانه‌ها اعلام مي شود، اما بررسي‌هاي خبرنگار ايسنا نشان مي‌دهد كه در دوره مديريت پيشين مركز آمار ايران بين دو تا سه هفته بعد از پايان هر فصل، اين عدد اعلام مي‌شده است.

جدول اخبار مربوط به اعلام نرخ بيكاري فصلي توسط رسانه‌ها و از جمله ايسنا از پاييز سال 86 تا بهار سال جاري به اين شرح است:

اعلام نرخ بيكاري پاييز سال 86 حدود 24 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري زمستان سال 86 حدود 16 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري بهار سال 87 حدود 12 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري تابستان سال 87 حدود 30 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري پاييز سال 87 حدود 21 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري زمستان سال 87 حدود 26 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري بهار سال 88 حدود 29 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري تابستان سال 88 حدود 22 روز پس از پايان فصل

اعلام نرخ بيكاري پاييز سال 88 حدود 21 روز پس از پايان فصل

**اعلام نرخ بيكاري زمستان سال 88 حدود 56 روز پس از پايان فصل

**اعلام نرخ بيكاري بهار سال 89 حدود 49 روز پس از پايان فصل

همان طور كه ملاحظه مي‌شود بيشترين تاخير با فاصله قابل توجهي در اعلام نرخ بيكاري، مربوط به بهار امسال و زمستان سال گذشته است كه مي‌تواند ناشي از تغيير مديريت در مركز آمار ايران باشد.

عادل آذر، رييس مركز آمار ايران به تازگي در نشست خبري خود در پاسخ به اين كه چرا با وجود گذشت حدود دو ماه از تابستان هنوز نرخ بيكاري اعلام نشده است، گفت: ‌اطلاعات مربوط به محاسبه نرخ بيكاري تقريبا نهايي شده و تنها اطلاعات مربوط به يك استان نياز به بازبيني داشت كه اين كار در حال انجام است و به زودي اعلام خواهد شد.

وي در پاسخ به اين كه آيا پيش بيني مي‌كنيد نرخ بيكاري تابستان افزايشي باشد يا خير؟ گفت:‌ تا زماني كه اطلاعات مربوط به محاسبه نرخ بيكاري نهايي نشود هيچ نظري درباره افزايش يا كاهش آن نمي‌توان اعلام كرد.

اين در حالي است كه چند روز پيش نيز وزير كار و امور اجتماعي از نرخ بيكاري تابستان اظهار بي‌اطلاعي كرد و اعلام آن را به عهده مركز آمار ايران دانست.

در همين زمينه مدير روابط عمومي مركز آمار ايران موضوع تلفيق نرخ بيكاري تابستان و پاييز را تكذيب كرد.

فرشاد گلستان در واكنش به انتشار خبري درباره تلفيق نرخ بيكاري تابستان و پاييز و اعلام آن به صورت واحد گفت: اين موضوع صحت ندارد و تا جايي كه من مطلع هستم نرخ بيكاري تابستان در حال نهايي شدن است.

او درباره زمان اعلام نرخ بيكاري تابستان اظهار بي‌اطلاعي كرد و افزود: مشخص نيست كه اين موضوع چه زماني اطلاع رساني مي‌شود و هنوز درباره چگونگي اعلام آن تصميمي گرفته نشده‌ است.

پيش از رييس جمهور در مراسم بزرگداشت روز ملي آمار با بيان اين كه دستگاه‌هاي دولتي وقتي آمار مي‌دهند بايد با هم هماهنگ باشند، گفته بود: "ما سه دستگاه دولتي داريم كه آمار مي‌دهند. اين سه با هم هماهنگ باشند و يك آمار متحد بدهند. همچنين درباره سطح اطلاع‌رساني هم مي‌خواهم بگويم كه هر اطلاعاتي به درد هر كسي نمي‌خورد. گاهي برخي اطلاعات گمراه‌كننده و گاهي باعث مي‌شود كه تقاضاي اضافي درست شود. دادن اطلاعات بايد سطح‌بندي شود. برخي آمارها منتشر مي‌شود كه اصلا اهميتي ندارد و باعث مي‌شود كه مردم تنها احساس بدبختي كنند. در حالي كه زندگي‌شان با روز گذشته فرقي نكرده است اما باز هم چنين حسي به آنها دست مي‌دهد. معتقدم اطلاعات و آمار بايد در جهت برنامه‌ها داده شود و انگيزاننده باشد نه ركودآفرين. اميدوارم با كمك شما برنامه ايراني ـ اسلامي تدوين شده و همه آمارها هم در خدمت آن باشد."




رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.