مهر: استاندار اصفهان گفت: خشکسالی و وجود آلاینده های زیست محیطی به عنوان دو عامل تهدید کننده برای اقتصاد و سلامت شهروندان اصفهانی به شمار می روند.

علیرضا ذاکراصفهانی شامگاه شنبه در جلسه شورای اداری که در سالن مجتمع فولاد مبارکه برگزار شد، اظهار داشت: در حال حاضر استان اصفهان در مجموع در بخشهای مختلف در وضعیت خوبی نسبت به سایر استانهای کشور به سر می برد.

وی تصریح کرد: با این حال، وجود خشکسالی و آلاینده های زیست محیطی به عنوان دو تهدید جدی آینده این شهر را به مخاطره انداخته و باعث نگرانی مسئولان استانی شده است.

استاندار اصفهان با اشاره به بحث تغییر اقلیم در قسمتهای مختلف جهان گفت: امروزه بحث تغییر شرایط آب و هوایی در سرزمینهای مختلف و ایجاد پایداری بی سابقه هوا در شهرهای دنیا جز دغدغه های اصلی است که بسیاری از فعالیتها را تحت الشعاع قرار می دهد.

وی افزود: در حال حاضر طرح جامع آلودگی هوا با همکاری اداره محیط زیست و نیروهای متخصص دانشگاهی در حال پیگیری است و زیر ساختها برای اجرای آن مهیا می شود.

ذاکر اصفهانی بیان داشت: امید است با اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت بر مشکل آلودگی هوا در شهر اصفهان فائق آییم.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر اکثر صنایعی که در استان راه‌اندازی و سرمایه‌گذاری می شود به سمت صنایع پاک و صنایعی که نیازمند آب کمتری باشند، می روند.

فولادمبارکه در زمینه راه‌اندازی مترو مساعدت کند

استاندار اصفهان در بحش دیگری از صحبتهای خود از فعالیتها و نحوه عملکرد مجتمع فولادمبارکه ابراز رضایت کرد و خاطر نشان کرد: مجتمه فولاد مبارکه تاثیرگذاری بسیار خوب و موثری را در زمینه تولید محصولات فولادی و ارتقای اقتصاد و خودکفایی کشور در زمینه فولاد در کشور دارد.

وی افزود: عوارض آلایندگی ناشی از فعالیتهای مجتمع فولاد مبارکه باید به سمت فعالیتهای زیربنایی سوق پیدا کند.

ذاکر اصفهانی با بیان اینکه مجتمع فولاد مبارکه ظرفیت مشارکت و تاثیرگذاری در زمینه فعالیتهای عمرانی منطقه را دارد، تاکید کرد: انتظار داریم این مجتمع در زمینه راه‌اندازی مترو که از دروازه شیراز تا مجلسی ادامه دارد، مساعدت و کمک کند.

وی اضافه کرد: با راه اندازی مترو در محور دروازه شیراز تا مجلسی بسیاری از مشکلات همچون درصد تصادفات و ترافیک در این محور کاهش می یابد.

استاندار اصفهان ادامه داد: انتظار داریم صنایعی که توانایی مالی دارند در زمینه امور زیرساختی مشارکت کنند.

وی با اشاره به اینکه در توسعه بخش گردشگری و جذب توریسم اقدامات راهگشایی در استان در حال انجام است، یادآور شد: احداث هتلهای هفت و پنج ستاره، رستورانهای مدرن و سنتی، توسعه فرودگاه‌ها و بهبود و توسعه راه‌ها و جاده ها از جمله اقدامات در دست انجام در این خصوص است.

دستگاه های اجرایی پرچم دار الگوی مصرف باشند

ذاکراصفهانی با اشاره به گذشت دو هفته از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: تاکنون نیاز به استفاده از اقلام ضروری را نداشته‌ایم و مشکلی نیز در زمینه تامین هزینه وجود نداشته است.

وی افزود: بودجه سال 1390 به صورت کاملا انقباضی تدوین شده لذا دستگاه های اجرایی با پیروی از اصل صرفه جویی و مصرف بهینه باید پرچم دار الگوی مصرف برای مردم باشند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.