فارس: وزير پيشنهادي امور خارجه با توجه به حضور چند ساله در سازمان كنفرانس اسلامي و وين به عنوان جايگاه تخصصي انرژي هسته‌اي و دفاع از منافع نظام شخصيتي آشنا با هنر ديپلماسي است.

علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي كه صبح امروز يكشنبه در جلسه راي اعتماد صالحي وزير پيشنهادي امور خارجه به عنوان موافق صحبت مي‌كرد با بيان اينكه ديپلماسي يكي از پيچيده‌ترين عرصه‌هاي حفظ منافع ملي جمهوري اسلامي ايران است، گفت: دانش و هنر برقراري ارتباط با ديگران و تأثيرگذاري بر كشورها و شخصيت‌ها كليد رمز موفقيت عرصه سياست خارجي است.

وي ادامه داد: وزير پيشنهادي امور خارجه با توجه به حضور چند ساله در سازمان كنفرانس اسلامي و وين به عنوان جايگاه تخصصي انرژي هسته‌اي و دفاع از منافع نظام شخصيتي آشنا با هنر ديپلماسي است.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس با اشاره به تسلط صالحي بر دو زبان عربي و انگليسي، تاكيد كرد: اقدام به هنگام و شكار فرصت‌ها يكي از مهمترين نكات ديپلماسي دانست كه تسلط بر دانش براي انجام آن كمك مي‌كند.

بروجردي بر استفاده از همه ظرفيت‌هاي نظام در عرصه سياست خارجي تاكيد كرد و ابراز داشت: برخي‌ها فكر مي‌كنند كه عرصه سياست خارجي فقط صرف امر سياست خارجي است در حاليكه اقتصاد، فرهنگ و عرصه نظامي ما در عرصه سياست خارجي به همان اندازه مهم است و وزارت امور خارجه و شخص وزير در اين زمينه مسئوليت تنظيم روابط جمهوري اسلامي ايران با همه كشورها را دارد.

وي در ادامه سخنان خود به بحث ديپلماسي موازي اشاره و با بيان اينكه تنظيم روابط جمهوري اسلامي ايران با همه كشورها بايد متمركز در وزارت خارجه و شخص وزير به عنوان سكاندار سياست خارجي باشد، گفت: اين از اختيارات همه روساي جمهور از جمله رئيس جمهور محترم ما است كه افرادي را به عنوان فرستاده ويژه به كشورها اعزام كنند منتهي اين يك مقوله است و مقوله ديگر اينكه افرادي به صورت ثابت باشند كه همزمان با وزير امورخارجه يا بدون اطلاع وزير حضور داشته باشند كه مقبول نيست و دكتر صالحي هم بر اين نكته تأكيد دارد.

رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس يادآور شد: در عرصه سياست خارجي طبق قانون اساسي سياست‌گذار كلان نظام مقام معظم رهبري است بنابراين فصل‌الخطاب با ايشان است از همين رو از زمان حضرت امام (ره) تا دوران مقام معظم رهبري وزراي خارجه قبل از هر مأموريتي اضافه بر هماهنگي با رئيس جمهور به محضر رهبري مي‌رسيدند و نقطه نظرات را دريافت و بر آن اساس عمل مي‌كردند.

بروجردي درخصوص لزوم همكاري وزير با مجلس نيز خطاب به وزير پيشنهادي امور خارجه خاطرنشان كرد: اگر در دوران وزير سابق امورخارجه و يا دوره‌هاي قبل تعداد سؤال از وزير زياد بود و بعضا فرصت پاسخگويي هم وجود نداشت يكي از دلايل آن عدم پاسخ دادن و ارتباط نزديك بين شخص وزير و نمايندگان بويژه تيم پارلماني و بطور خاص معاونت پارلماني است بنابراين اين نكته را مورد عنايت قرار دهيد تا اين اتفاق تكرار نشود.

وي گفت: مجموعه توانمندي‌هاي صالحي براي وزارت خارجه مناسب است و ما مي‌توانيم شاهد موفقيت او در عرصه سياست خارجي باشيم.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.