احمد سیف در تعریف و تمجید از رئیس دانشگاه آزاد، به نظریه كوانتوم متوسل شد و گفت: طبق نظریه كوانتوم از لحاظ مدیریتی باید 4 میلیارد جمعیت بگذرد تا یكی مثل دكتر جاسبی ظهور كند. بیاید 400 دانشگاه را تولید كند البته بدون هیچ‌گونه پشتیبانی مالی.

به گزارش فارس؛ عبدالله جعفرعلی جاسبی رئیس دانشگاه آزاد كه این روزها سرگرم سركشی و افتتاح پروژه‌های واحدهای دانشگاه آزاد در استان‌های مختلف كشور است، روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته در دانشگاه آزاد واحد بروجرد حضور پیدا كرد كه البته حضور وی در این دانشگاه با حاشیه‌هایی همراه بود.

روز پنجشنبه مسئولان دانشگاه آزاد به دلیل حضور جاسبی امتحانات پایان ترم تحصیلی را به 15 تیر موكول كردند و در جلسه‌ای احمد سیف رئیس دانشگاه آزاد واحد بروجرد به سخنرانی پرداخت.

وی در بخشی از سخنان خود به نظریه كوانتوم اشاره كرد و طبق این نظریه به تمجید از رئیس خود پرداخت كه در ذیل به متن كامل این بخش از سخنان سیف می‌پردازیم.

"كوانتوم را از این بابت انتخاب می‌كنم كه به ترلوژی یا عرفان نزدیك است، به خاطر اینكه كسانی كه كوانتوم می‌دانند حرف‌هایی را می‌زنند كه كلاسیك‌ها هم شاید نفهمند و كسانی كه عارفانه حرف می‌زنند، آنها نیز شاید عوامند و متوجه نشوند.

چند سال پیش در آلمان جلسه‌ای گذاشتند. آقای هایزنبرگ را انتخاب كردند و به او گفتند، آقای هایزنبرگ از دنیای كوانتوم زندگی را تعریف كن. او گفت در این مجموعه چه كسانی هستند؟ آنها گفتند علوم‌پایه. او گفت از خودشان استفاده می‌كنم. اولین سؤال من این است كه اگر این تاس را بالا بیندازیم به چه احتمال عدد 6 پائین می‌آید. گفتند به احتمال یك ششم. هایزنبرگ گفت شما اشتباه می‌كنید، من تاس را صد بار بالا می‌اندازم ولی عدد 6 در هیچكدام نمی‌آید. اگر بخواهد تا صبح احتمال یك ششم عدد 6 بیاید این تاس میلیاردها بار باید بالا انداخته شود كه شاید به احتمال یك ششم عدد 6 بیاید.

هایزنبرگ رو كرد به ریاضی‌دانان و گفت‌ آیا درست است؟ همه گفتند بله. گفت جلوتر می‌رویم. از جرم خورشید چقدر باید كم بشود كه یك ثانیه نور تولید شود؟ من محاسبه كردم یك میلیون و 250 تن باید كم بشود. از جرم خورشید تا یك ثانیه نور تولید بشود و اگر نباشد این وضع، وضع نجومی خورشید این نور تأمین نخواهد شد.

جلوتر برویم، گفت چه مقدار سلول در مغز انسان وجود دارد؟ من حساب كردم تعداد 100 بیلیون سلول تحریك‌پذیر و چند برابر این سلول تحریك‌ناپذیر است. بر هم كنش اینها رفتار انسان را مشخص می‌كند. اگر نباشد این تعداد نجومی سلول فرد، این رفتار هنجاری را ندارد. گفتند آقای هایزنبرگ اینها چه ربطی به فلسفه زندگی دارد؟ گفت اتفاقاً ربطش همین جاست. باید 4 میلیارد نفر متولد بشود تا یك نفر بشود ادیسون كه دنیا را تكان ‌دهد.

این مدیر دانشگاه آزاد ادامه داد: باید این جمعیت بشود تا یكی بشود حضرت روح‌الله و از یك پشت بام كوچك دنیا را نظاره كند و در این نظاره به جز خدا كسی را نبیند. این از لحاظ مذهبی است و "از لحاظ مدیریتی باید 4 میلیارد جمعیت بگذرد تا یكی مثل دكتر جاسبی ظهور كند. بیاید 400 دانشگاه را تولید كند بدون هیچ‌گونه پشتیبانی مالی. "

از هایزنبرگ سؤال پرسیدند كه آقای هایزنبرگ اینها چرا اینقدر قوی هستند؟ برگشت گفت اینها نسبت به مردم یك فرقی دارند. فرقش این است كه اینها نیروی درونی دارند. گفت حالا این نیروی درونی را تفسیر كن. گفت الان تفسیر می‌كنم. گفت آقای نیوتون گفته است نور به صورت پیوسته وجود دارد. من می‌گویم نور پیوسته نیست، نور به صورت كوانتیته است. یعنی چی؟ یعنی اینكه نور بسته بسته است و هر بسته یك انرژی خاصی دارد. یك مثال خیلی ساده زد. گفت این نردبان را در نظر بگیرید. اگر بخواهید صعود كنید یك پا را روی پله اول، پای دوم را روی پله دوم. اگر پای دوم بین پله اول و دوم قرار بگیرد، صعود صورت نخواهد گرفت. گفت‌ اینهایی كه این خصوصیت را دارند این انرژی را به اندازه خاص خودش رها می‌كنند. گفت اگر زندگی تمام مردم دنیا را به تخم‌مرغ تشبیه كنیم، همه مردم دنیا به وسیله نیروی خارجی این تخم مرغ را می‌شكنند ولی این جور افراد تخم‌مرغ را از داخل می‌شكنند، پس ما هم خیلی نگران نباشیم. دانشگاه زیاد می‌زنیم به خاطر اینكه آن نخبه‌ها زیاد بشوند و زندگی را برای همه تفسیر كنند. بنده چون كه می‌خواهم بروم این‌گونه صحبت می‌كنم.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.