تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

در حالی كه هفته گذشته برخی منابع از سفر احتمالی دكتر علی لاریجانی، رئیس مجلس به چین و كره شمالی خبر داده بودند، خبرنگار «آینده» مطلع شد این سفر فعلا لغو شده است.

پیشتر گفته شده بود لاریجانی یكشنبه 13 شهریور به پیونگ یانگ پایتخت كره شمالی می‌رود و پس از سه روز اقامت در آنجا عازم پكن می‌شود، اما دست كم فعلا این سفر انجام نمی شود؛ هرچند احتمال انجام این سفر در آینده بعید نیست.

این در حالی است كه برخی مقامات و رسانه های غربی به فرض قطعی شدن این سفر به موضعگیری و قلم فرسایی پرداخته بودند.

به عنوان نمونه بی بی سی نوشته بود: "سفر آقای لاریجانی، پس از تحریم های گسترده جامعه جهانی علیه كره شمالی، اولین سفر رسمی یك مقام بلند پایه ایرانی به این كشور است.كره شمالی هم مانند ایران به دلیل پیگیری برنامه اتمی اش تحت تحریم سازمان ملل متحد قرار دارد. این كشور از سوی آمریكا و برخی از كشورهای اروپایی متهم به تامین برخی از فن‌آوری ها هسته ای و تجهیزات اتمی و موشكی برای ایران است."

آمریكا در واكنش به اعلام سفر رسمی علی لاریجانی به كره شمالی، گفته بود، تهران و پیونگ یانگ "حقیقتا در یك سنگر قرار دارند."

هنوز از علت لغو این سفر اطلاعی در دست نیست، هرچند از آنجا كه هم سفر كره شمالی و هم چین لغو شد، به نظر نمی رسد به این گونه موارد نظیر تحریم ارتباطی داشته باشد.

البته این سفر در صورت انجام، اولین سفر علی لاریجانی به كره شمالی نبود. وی سالها پیش زمانی كه معاون لجستیك سپاه بود به همراه محسن رضایی به این كشور رفته بود.سایت محسن رضایی با انتشار این عكس نوشته كه وی در زمان فرماندهی كل سپاه، در سفر به كره شمالی، پای تفاهم نامه دو كشور را امضا می كند.

در تصویر، رئیس ستاد ارتش كره شمالی دیده می شود. از جمله اعضای هیأت ایرانی، حجت الاسلام و المسلمین محمدی عراقی، علی لاریجانی، علی آقامحمدی، علاءالدین بروجردی در این عكس دیده می شوند.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.