تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting
 به دنبال دیدار «نیکولا سارکوزی»، رییس جمهور فرانسه با «محمد ششم» پادشاه مراکش، دو کشور قرارداد احداث خط آهن قطارهای فوق سریع و فروش قطارهای سریع السیرفرانسوی موسوم به «ت.ژ.و» را امضا کردند.

به گزارش «تابناک»، شبکه خبری «یورو نیوز» ضمن انتشار این خبر، افزود: هزینه این پروژه سه میلیارد یورو است که از این میان 920 میلیون یورو از سوی فرانسه با بهره کم، بازپرداخت بلند مدت و شرایط مناسب به مراکش به صورت وام پرداخت می شود و باقی هزینه ها نیز به صورت کمک مالی توسط سه کشور «عربستان سعودی، امارات عربی متحده و کویت» پرداخت خواهد شد.

اگر چه نیکولا سارکوزی دلیل این کمک ها را تشویق مراکش برای اجرای اصلاحات وعده داده شده توسط محمد ششم عنوان کرده اما در واقع انجام این پروژه را باید تلاش فرانسه برای کاهش نارضایتی مردمی از پادشاه مراکش دانست، تلاشی که اگر چه در کوتاه مدت ممکن است مثمر ثمر باشد، اما در دراز مدت کارایی نخواهد داشت چرا که وابستگی سیاست خارجی پادشاه مراکش به کشورهای غربی، تحقیر مردم و همچنین نبود آزادی در این کشور دلیل اصلی اعتراضات مردم این کشور است، حالتی شبیه آنچه در تونس، یمن، مصر و بحرین با وجود دیکتاتورهای دست نشانده وجود داشت.

از سویی پس از وقوع نارضایتی و انقلاب در کشورهای عربی، انقلاب کشورهایی همچون یمن، بحرین و مراکش با هدایت سیاسی کشورهای غربی و پشتیبانی مالی و لجستیکی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان و کویت، تاکنون هر یک در سطحی ناکام مانده است.

بنابر این گزارش با تحقق این پروژه، مراکش نخستین کشور عربی و آفریقایی است که به قطارهای فوق سریع فرانسوی مجهز می شود. این خط آهن قرار است تا سال 2015 دو شهر «کازابلانکا» و «طنجه» را از طریق «رباط» به یکدیگر متصل کند.

طول این خط 350 کیلومتر است و زمان سفر بین دو شهر را از چهار ساعت و چهل و پنج دقیقه به دو ساعت و ده دقیقه کاهش خواهد داد.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.