تاريخ : | | نویسنده : 24windowshosting

فارس:‌ باند کلاهبرداری به روش تبلیغات ماهواره‌ای و شرکت در مسابقه پیامکی با دستگیری سرکرده باند متلاشی شد.

در تاریخ 13 شهریور، مدیر یکی از شرکت‌های مشهور فیلم سازی با مراجعه به شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه 3 تهران، در شکایتی به بازپرس خورشیدی گفت: شخص کلاهبرداری به بهانه پخش سریال مختار نامه از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان و همچنین برخی مجلات داخلی، با طرح مسابقه از این سریال، از مردم به نام موسسه ما کلاهبرداری نموده و مبالغی دریافت کرده است.

وی ادامه داد: مردم پس از کلاهبرداری با موسسه ما تماس گرفته و جایزه‌شان را از مؤسسه ما طلب می‌کردند. در این‌باره علاوه بر بدنام کردن مؤسسه، مشکلات بسیاری در انجام امورات جاری روزانه برای همکارانمان به وجود آمده است. لذا خواستار رسیدگی و شناسایی و دستگیری این فرد کلاهبردار هستم.

با دستور بازپرس پرونده و ارجاع موضوع به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان در ابتدا با دعوت شاکی و انجام تحقیقات اولیه دریافتند تعداد تماس گیرندگان و شرکت کنندگان در مسابقه زیاد بوده و با همکاری این دفتر سینمایی تعدادی از شهروندان شناسایی و به پلیس آگاهی دعوت شدند.

در ادامه تحقیقات از مالباختگان با شناسایی تعداد دیگری از شهروندان معلوم شد این مسابقه با تبلیغ در چندین مجله داخلی نیز برگزار شده و نحوه شرکت مشابه برنامه‌های شبکه‌های ماهواره‌ای و از طریق ارسال پیامک است.

همچنین تحقیقات حاکی از ان بود که کلاهبرداران طی تماس با شرکت کنندگان در برنامه از انها در ازای دادن جوایز درخواست دریافت وجه می‌کرده‌اند که برندگان نیز به واسطه با ارزش بودن جوایز این ارقام را به حساب کلاهبرداران واریز می‌کرده‌اند.

کارآگاهان اداره چهاردم پلیس آگاهی تهران در مراجعه به بانک صاحب شماره حساب و بررسی مشخصات فرد صاحب حساب، دریافتند مشخصات آدرس اعلامی واهی است. لذا با تلاش‌های شبانه روزی و تحقیقات میدانی، ازجمله دوربین‌های مداربسته بانک‌هایی که متهم اقدام به دریافت مبالغ واریزی مسابقه کرده بود، تصویری از چهره وی به دست آمد.

با توجه به این که این نوع کلاهبرداری در سال 88 نیز در اداره مبارزه با کلاهبرداری مسبوق به سابقه بوده، در ادامه بررسی کارآگاهان مشخص شد متهم اصلی و صاحب حساب کسی نیست جز یکی از متهمان پرونده سال قبل که بعد از دستگیری متهم اصلی خود اقدام به کلاهبرداری به همان شیوه کرده است.

با شناسایی این متهم به نام شاهین 29 ساله در تاریخ 25 شهریور مخفیگاه وی در محدوده بزگراه شهید ستاری شناسایی و در یک آپارتمان مجلل و لوکس دستگیر شد. در زمان دستگیری از وی یک دستگاه خودرو سواری زانتیا نیز به دست آمد.

با انتقال متهم به اداره چهاردهم و تحقیقات پلیسی از این فرد مشخص شد وی این شیوه را از همدست سابقش در سال 88 فراگرفته است، در دفتر اجاره‌ای این متهم تعداد 15نفر مشغول به کار بودند که شامل بسته بند، پیک و کارمند بودند.

متهم در اعترافات خود گفت: یک نفر از کارمندان من اخیراً از ما جدا شده و مثل این که در نظر دارد خودش نیز مشابه کار ما را دنبال کند.

سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: از شهروندانی که در این مسابقه شرکت کرده و علیرغم واریز وجه جایزه‌ای دریافت نکرده یا ارزش جایزه دریافت شده برخلاف ادعای اعلام شده، کمتر از وجه واریزی آنهاست دعوت می‌شود جهت طرح شکایت خود به اداره چهاردهم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.