مهر: یک پژوهشگر هواشناسی گفت: هم اینک سامانه کم فشار فعال از نوار غربی کشور وارد و بارشها در این مناطق شروع شده که به تدریج بارشها مناطق وسیعی از کشور را فرا می گیرد که در برخی مناطق شدید خواهد بود.

احسان مرادی در گفتگو با مهر افزود: همانگونه که پیش بینی شده بود، سامانه کم فشار فعالی که با رطوبت مناسبی از سمت عرض‌های جنوبی نیز همراهی می شود، از امروز به کشور نفوذ و موج جدید بارش‌ها از سمت نوار غربی کشور شروع شده هم اینک در مناطقی از غرب، جنوب غرب و شمال غرب گزارش بارش شده که در حال حاضر بیشتر بارشها به شکل رگبار باران است.

مرادی درباره ادامه فعالیت این سامانه افزود: به تدریج بارشها گسترده می شود و تا یکشنبه نیمی از کشور را فرا می گیرد که در این مدت در نوار غربی، شمال غرب، برخی مناطق جنوب غرب و غرب دریای خزر بارشها شدت می گیرد و احتمال آبگرفتگی معابر عمومی وجود دارد.

وی ادامه داد: از یکشنبه بعد از ظهر و عصر شاهد شدت گرفتن بارشها در دامنه های البرز، دامنه های زاگرس، مرکز، تهران و برخی مناطق شمال غربی خواهیم بود که شدت گرفتن بارشها سبب آبگرفتگی در این مناطق می شود.

این پژوهشگر هواشناسی درباره فعالیت سامانه کم فشار جنوب شرقی نیز گفت: چند روزی است که سامانه کم فشاری هم در بخش جنوب شرقی فعال که با ادامه فعالیت آن و تلفیق امواج ناپایدار آن با سامانه جدیدی که از نوار غربی نفوذ کرده، در بخش جنوب شرقی، شرقی و مناطقی از جنوب هم بارشهای رگباری گاهی همراه با رعد و برق رخ خواهد داد، این شرایط سبب می شود که تقریبا در بیشتر مناطق کشور بارشهایی را شاهد باشیم.

مرادی درباره بارش تهران نیز یاد آور شد: بارشها طی روز یکشنبه تا بامداد دوشنبه در شهر تهران چشمگیر خواهد بود و احتمالا در برخی نواحی سبب آبگرفتگی معابر عمومی و قفل شدن ترافیک شهری می شود.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد روز یکشنبه تا دو سه روزی پس از آن بارشهای شهر تهران از مرز 50 میلیمتر نیز گذر کند و در صورتی که بارشهای هفته گذشته را نیز به آن اضافه کنیم رکورد قابل توجهی از بارش در تهران رقم خواهد خورد چنانچه حتی اواسط هفته در مناطق وسیعی از شمال تهران احتمال بارش برف نیز وجود دارد.

مرادی درباره شرایط دمایی طی روزهای آینده اضافه کرد: از یکشنبه روند کاهشی دما در سطح کشور و بخصوص در نیمه شمالی محسوس تر می شود و تا صبح دوشنبه در سراسر کشور دما کاهش محسوسی خواهد داشت و طی روزهای آینده گزارشهای زیادی از اختلال در جاده ها به دلیل بارش برف مخابره می‌شود.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.