معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی را به عنوان محورهای اصلی ارزیابی عملکرد در مناطق آزاد دانست.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، علیرضا موحدی به اهداف اصلی شکل گیری مناطق آزاد در کشور اشاره کرد و گفت: یکی از مهمترین اهداف ایجاد مناطق آزاد توسعه صادرات و جذب سرمایه گذاری خارجی است که می تواند موجبات رشد و توسعه اقتصادی در مناطق، افزایش در آمد عمومی و اشتغال در مناطق آزاد را فراهم نماید.

وی افزود: بر این اساس در جلسه مشترک حمید بقایی دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد با مدیران عامل مناطق بر اهتمام لازم و کافی برای تحقق اهداف یاد شده تاکید شد و این موضوع طبق بخشنامه ای به مدیران عامل نیز اعلام تا از تمام توان موجود برای ارتقاء این دو شاخص بهره برداری کرده و گام های موثری در خصوص تحقق اهداف عالی برداشته شود.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس همچنین به مصوبه دولت در خصوص ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند اشاره کرد و افزود: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از تولیدات داخلی و بخشنامه هیئت دولت در این خصوص ممنوعیت خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند به مناطق آزاد نیز متذکر شده است.

موحدی ادامه داد: این موضوع طی نامه ای به مناطق آزاد اعلام شد تا حمایت از تولیدات داخلی را در اولویت برنامه های آتی قرار داده و از خرید کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارد خودداری شود. همچنین اولویت این مناطق در مورد واردات کالاها باید بر اساس ورود مواد اولیه برای تامین نیاز تولیدات داخلی و پرهیز از واردات کالاهای لوکس و تشریفاتی تعیین شود.

وی در خصوص انتشار اخبار در خصوص مدیریت مناطق آزاد ارس و اروند در برخی رسانه ها گفت: اخبار نقل شده صحت ندارد چرا که برای دو منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی ارس و اروند سرپرست تعیین شده و آنها تمام اختیارات قانونی و اداری مدیرعامل را دارا هستند و تمامی برنامه ها و فعالیت ها در این مناطق به صورت عادی دنبال می شود. 


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.